Wenger o krok od podjęcia nowej pracy

Arsene Wenger
Arsene Wenger

Arsene Wenger pierwotnie miał rozpocząć nową pracę już na początku tego roku. Mimo to Francuz nadal pozostaje na bezrobociu. Ta sytuacja może jednak ulec zmianie w najbliższym czasie.

Francuz rozstał się z Arsenalem pod koniec zeszłego sezonu ,opuszczając ekipę ze stolicy Anglii po 22 latach. Do tej pory doświadczony trener gościł głównie w telewizji, gdzie pełnił rolę eksperta. 69-latek nadal mieszka w Londynie, ale spekuluje się, że nie ma zamiaru pracować dla innego klubu Premier League.

Wobec tego Wenger rozważa aktualnie cztery konkretne oferty pracy, z których jedna to posada dyrektora sportowego w PSG. Francuz ma bliskie powiązania z Katarem, co potwierdzają jego częste występy w telewizji beIN Sports. Ponadto w konflikcie z Thomasem Tuchele pozostaje aktualny dyrektor Antero Henrique.

Oprócz oferty z Paryża, były szkoleniowiec „Kanonierów” otrzymał jedną ofertę od reprezentacji narodowej oraz dwie od czołowych klubów w Europie. „The Times” jednak nie zdradza konkretów w tej sprawie.

Dla doświadczonego trenera podjęcia pracy w charakterze dyrektora sportowego oznaczałoby niewielki kontakt z zawodnikami. Z kolei przejęcie drużyny narodowej ograniczyłoby jego codzienną aktywność. Wenger oczywiście marzy o powrocie do ciągłego obcowania z zawodnikami, lecz jego najbliżsi sugerują mu, że praca w takim charakterze może być już dla niego za trudne – głównie z powodu ciągłych zmian na stołkach menedżerów.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

Komentarze

komentarzy