„Widziałeś, jak biegają jego drużyny?” – Nicolo Barella zdradza sekret Antonio Conte

Już dziś absolutny hit hitów Serie A, czyli starcie Interu z Juventusem. O ile przez kilka poprzednich sezonów faworyt tych starć był niemal oczywisty, teraz zmieniło się wiele. Nie tylko ze względu na zastąpienie Massimilano Allegriego Maurizio Sarrim, ale przede wszystkim przez to, co działo się w Mediolanie.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Antonio Conte, ojciec początków mistrzowskiej serii Juventusu, zdobywca mistrzostwa Anglii, staje przed zadaniem pokonania swojej byłej drużyny. O dziwo nie wydaje się być na gorszej pozycji przed rozpoczęciem tego hitu. Wszystko ze względu na to, jak szybko udało mu się odmienić Inter. Oczywiście wciąż zdarzają się zarówno słabsze jak i lepsze momenty, jednak po niespełna dwóch miesiącach nowego sezonu już jesteśmy w stanie zobaczyć w drużynie jego rękę. Patrząc choćby na drugą drużynę z San Siro, nie zawsze jest to takie oczywiste.

Conte możemy chwalić za wiele aspektów, bo – choćby pod względem taktycznym – jest trenerem wyjątkowym. Ma jednak dużo więcej zalet, a jedną z nich jest to, jak potrafi dotrzeć do zawodników. Jasne – nie z każdym się uda, o czym przypominają choćby jego przejścia z Diego Costą. Mimo tego nie da się nie przyznać, że zawodnicy go „kupują”. Tak stało się także w Interze, o czym mówi Nicolo Barella, który do „Nerazzurrich” dołączył także tego lata.

– Conte ma inne podejście od większości trenerów. Mówi do ciebie w sposób, którym przekazuje coś nowego. Byłbym gotów zginąć dla niego i dotyczy to wszystkich jego graczy. To robi różnicę. Moglibyśmy dla niego umrzeć. Widziałeś kiedyś, jak biegają jego drużyny w czasie meczów? Dzieje się tak nie tylko dzięki treningom, ale z powodu przesłania, jakie wkłada nam do głów – zdradził 22-latek.

Młody pomocnik pozyskany z Cagliari stwierdził także, że jedyną różnicą między Interem i Juventusem jest w tym momencie doświadczenie. Patrząc na grę obu drużyn i drobne problemy, które w niektórych meczach mają podopieczni Sarriego, można się z tym zgodzić. Antonio Conte wszedł do Interu podobnie jak do Chelsea, czyli z wielkim przytupem. Czy i tym razem to wystarczy, by zdobyć mistrzostwo już w pierwszym roku pracy? Byłoby to dość zaskakujące, jednak z tygodnia na tydzień jesteśmy coraz bardziej skłonni uwierzyć, że właśnie tak może się stać…

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy