Wielka czystka w Juventusie? „Musimy sprzedać tylu piłkarzy”

Maurizio Sarri z pewnością nie zaliczy obecnego sezonu przygotowawczego do najlepszych. „Stara Dama” odniosła zaledwie jedno zwycięstwo przeciwko Interowi, a wczoraj uległa Atletico Madryt po fantastycznym występie Joao Felixa. Mimo to Włoch jest pozytywnie nastawiony do nadchodzącej kampanii, choć przewiduje wiele zmian w kadrze zespołu.

Po starciu z ekipą Diego SImeone, dziennikarze zapytali Włocha o transferowy rynek. 60-latek bez skrupułów przyznał, że z klubu odejdzie aż sześciu piłkarzy.

– Czasami naprawdę się dziwię, kiedy czytam artykuły dziennikarzy. Piszecie o wyborach Sarriego czy wyborach Paraticiego. Widzieliście obecną kadrę Juventusu? Musimy z niej skreślić sześciu piłkarzy, abyśmy byli przystosowani do listy wymaganej w Lidze Mistrzów. To stawia mnie w trudnej sytuacji. Ostatnie 20 dni na rynku transferowym będzie dla nas trudne, ponieważ ryzykujemy, że możemy stracić gracza na wysokim poziomie.

– Jest to sytuacja, którą musimy rozwiązać i nie chodzi tylko o decyzje podejmowane przez trenera lub klub. Odnośnie Dybali – odbył ze mną zaledwie dwa treningi, więc wszystkie moje oceny są przedwczesne. Najwyraźniej nie jest jeszcze dobrze przygotowany fizycznie, co również wpływa na to, jak gra na pozycji fałszywej dziewiątki. Myślę, że posiada cechy charakterystyczne do występów w tej roli. Jak już powiedziałem wcześniej, mogę debatować z Dybalą nad różnymi sprawami, ale rynek idzie w pewnym kierunku, a moja opinia ma małe znaczenie. Chciałbym zatrzymać ich wszystkich, ale naszym problemem jest to, że nie posiadamy zawodników, którzy dorastali w tym klubie, a takie są wymogi w LM. W naszym składzie będzie 22 piłkarzy z trzema bramkarzami. To zmusza nas do podejmowania decyzji na rynku transferowym, których nie chcemy podejmować.

Jednym ze wspomnianych kandydatów do odejścia jest oczywiście Paulo Dybala. Zawodnikiem zainteresowanie wykazuje PSG, ale ten transfer jest zależny przede wszystkim od odejścia z Paryża Neymara. Kolejnymi piłkarzami, którzy mogą pożegnać się z zespołem są Juan Cuadrado, Sami Khedira czy Blaise Matuidi.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy