Wielka rewolucja w Napoli! Z klubu może odejść aż siedmiu piłkarzy!

Wszystko ma swój kres. Podobnie może być w przypadku drużyny Napoli, która w pewnym zgranym składzie przez kilka lat próbowała walczyć z Juventusem o mistrzostwo kraju. Wielce prawdopodobne jest, że skład zespołu w sezonie 2020/2021 będzie znacząco różnił się od tego, który obecnie wybiega na murawy włoskich stadionów. Jak informują bowiem media z Półwyspu Apenińskiego, aż siedmiu zawodników może opuścić klub.

Praktycznie przesądzona jest przyszłość Driesa Mertensa. Belgijski zawodnik ma ważny kontrakt tylko do końca tego sezonu, a kwestia nowej umowy nawet nie jest poruszana przez obie strony. Według włoskich dziennikarzy, 32-latek już w styczniu zasili Inter. Zarząd Napoli nie widzi większych przeciwwskazań, by sprzedać piłkarza do ligowego rywala, gdyż w klubie panuje świadomość, iż Mertens może opuścić drużynę za darmo sześć miesięcy później.

Podobny los czeka Jose Callejona. Podobnie jak Dries, Hiszpan ma ważną umowę do zakończenia trwającej kampanii. W tym jednak przypadku najbardziej prawdopodobnym kierunkiem wydaje się Azja, a dokładniej Chiny. Callejon może zasilić jedną z ekip Chinese Super League. Taki scenariusz zapewne bardzo odpowiada drużynie z Neapolu, gdyż choć niewielka, to pewna kwota zasili budżet klubu.

W tym miejscu zamykają się transfery w zimowym oknie. Reszta zawodników powinna opuścić Napoli po sezonie. Wśród nich są boczni obrońcy zespołu – Faouzi Ghoulam oraz Elseid Hysaj. Obaj piłkarze nie odgrywają kluczowej roli w swojej ekipie, dlatego klub chętnie wysłucha wszelkich ofert za tych graczy. Hysaj już rok temu był przymierzany do Chelsea, gdzie wylądował Maurizio Sarri, jednakże transfer albańskiego defensora nie doszedł do skutku.

Kolejna dotkliwa strata?

W kontekście linii ataku, Napoli może pożegnać się z jeszcze jednym, ważnym graczem. Klub ma rozważyć również sprzedać Lorenzo Insigne. 28-letni Włoch w obecnym sezonie strzelił 4 bramki oraz zaliczył 6 asyst we wszystkich rozgrywkach. Dodając do tego statystyki Mertensa, czyli 7 goli i 2 ostatnie podania do kolegów z drużyny, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że na Napoli czeka trudne wyzwanie, w kontekście znalezienia odpowiednich następców.

Listę zawodników, którzy mogą opuścić zespół zamykają Koulibaly oraz Allan. W obu przypadkach zarząd musi otrzymać atrakcyjne oferty, które przekonają ekipę z Neapolu do sprzedaży. Znacznie bliżej transferu z pewnością jest Allan. Do 28-letniego pomocnika niedawno włamali się najprawdopodobniej kibice Napoli, którzy z powodu obecnej sytuacji zespołu, zdemolowali dom zawodnika.

 

Komentarze

komentarzy