Wielki transfer Michała Pola do konkurencji. Co dalej z Misją Futbol?

FOT: YouTube

Michał Pol jest jednym z najbardziej popularnych dziennikarzy sportowych w Polsce. Nic zatem dziwnego, że miejsce jego przyszłej pracy po odejściu z Onetu budziło ogromne zainteresowanie. Dziś poznaliśmy najważniejszą odpowiedź w kontekście dalszej zawodowej przyszłości 50-latka.

Wraz z początkiem przyszłego roku Pol zasili WP Sportowe Fakty, czyli najpopularniejszy serwis sportowy w Polsce. Od 2013 roku dziennikarz aktywnie działał w grupie Ringier Axel Springer Polska, najpierw jako redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego”, zaś w 2017 roku przejął funkcję dyrektora segmentu sportowego firmy.

Zgodnie z informacjami „Prees”, Pol dla WP będzie przygotowywał głównie materiały wideo live, choć nie zabraknie także aktywności na kanale YT. Teraz powinno to się jednak odbywać pod szyldem jego nowej redakcji, która zyskała wyłączność na dalszą aktywność Pola w mediach internetowych. W ramach tej współpracy czytelnicy otrzymają dodatkowo dwa teksty tygodniowo spod jego pióra.

Pomimo transferu do konkurencji, rozstanie odbyło się w dobrej atmosferze.

– Zdaję sobie sprawę, że moje przejście do Wirtualnej Polski to jak transfer z FC Barcelona do Realu Madryt, ale nie jest to przypadek Luisa Figo – rozstajemy się z Onetem w dobrych relacjach – stwierdził dla Prees.pl.

Co zatem z programem „Misja Futbol”? Najprawdopodobniej od stycznia ten projekt przestanie istnieć. Możliwe jednak, że podobny projekt piłkarski wyemituje zatem WP, z którego w drugą stronę powędruje Michał Kołodziejczyk przejmując posadę redaktora naczelnego „Przeglądu Sportowego”.

Komentarze

komentarzy