Wielki wyczyn w zasięgu. Czy Robert Lewandowski pobije rekord Gerda Muellera?

Robert Lewandowski

Der Klassiker nie rozczarował kibiców niemieckiej piłki. Choć od 9. minuty spotkania Borussia Dortmund po golach Haalanda prowadziła w Monachium z Bayernem już 2:0, to ostatecznie ze zwyićestwa cieszyli się gospodarze, którzy wygrali 4:2. Hat-tricka w tym spotkaniu zanotował Robert Lewandowski. Trzy trafienia reprezentanta Polski przybliżają go do pobicia rekordu Gerda Muellera.

Podczas sezonu 1971/1972, Gerd Mueller strzelił w Bundeslidze 40 goli. Od tego momentu żaden inny zawodnik nie zdołał powtórzyć wyczynu wybitnego piłkarza. W ubiegłej kampanii rękawice podjął Robert Lewandowski, jednakże 32-latek zakończył rozgrywki z 34 golami w lidze.

Obecny sezon jest dla Polaka jeszcze bardziej udany. Dzięki trzem trafieniom w Der Klassiker, Robert Lewandowski ma już łącznie 31 bramek, więc do rekordu Muellera brakuje dziewięć trafień. Bayern ma do rozegrania jeszcze dziesięć spotkań.

Rywale „Bawarczyków”

Do końca kampanii 2020/2021, Bayern Monachium zmierzy się z Werderem Brema, Stuttgartem, Lipskiem, Unionem Berlin, Wolfsburgiem, Bayerem, Mainz, Borussią Moenchengladbach, Freiburgiem oraz Augsburgiem. Polski napastnik ma świetny bilans przeciwko pięciu ekipom. Najlepiej Lewandowski wspomina rywalizacje z Wolfsburgiem. W 21 meczach snajper „Bawarczyków” strzelił 24 gole. Dobrze wypadają także rywalizacje z Werderem (20 spotkań i 19 goli), Mainz (17 spotkań i 18 goli), Augsburgiem (15 spotkań i 20 goli) i Freiburgiem (16 spotkań i 18 goli).

Uda się Polakowi wyrównać lub pobić rekord Gerda Muellera?