Wirtualne Najstarsze Derby Śląska. Kibice obu klubów łączą siły

„Najstarsze Derby Śląska” nie odbędą się 23 maja z powodu pandemii koronawirusa. Kibice Polonii Bytom i Ruchu Chorzów organizują jednak wirtualny mecz, z którego dochód trafi na pomoc obu klubom w obecnej sytuacji.

Polonia Bytom i Ruch Chorzów rywalizują o awans do II ligi. Pierwszy z zespołów zajmuje 2. miejsce z 33 punktami na koncie, natomiast drudzy są na trzeciej pozycji, z dwoma punktami mniej. Drużyny zamieniły się lokatami w ostatniej kolejce przed zawieszeniem rozgrywek. Ruch zremisował z rezerwami Zagłębia Lubin, natomiast Polonia wygrała z Foto-Higieną Gać. Tym samym bytomianie obecnie są bliżej awansu.

“Najstarsze Derby Śląska” pomiędzy miały się odbyć 23 maja. Wiadomo, że do tego czasu rozgrywki nie zostaną wznowione z powodu epidemii koronawirusa w Polsce. Dlatego Stowarzyszenie Kibiców Klubu Polonia Bytom wyszło z inicjatywą.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Piłkarze i pracownicy Polonii Bytom mocno odczuli obecną sytuację. W związku z zawieszeniem ligi, wypłaty zawodników wynoszą w tej chwili zaledwie 500 zł brutto. W związku z tym stowarzyszenie kibiców zorganizowało sprzedaż biletów, z której pieniądze będą wsparciem finansowym dla klubu.

W akcję mogą się zaangażować jednak nie tylko kibice Polonii, ale także Ruchu. Fani “Niebieskich” mogą bowiem kupić wirtualny bilet na sektor gości. Pieniądze trafiłyby tym samym na konto chorzowskiego klubu.

UWAGA‼W nawiązaniu do drastycznych ⬇️ obniżek wynagrodzeń ? pracowników i zawodników Polonia Bytom jako Stowarzyszenie…

Gepostet von Stowarzyszenie Kibiców Klubu Polonia Bytom am Donnerstag, 30. April 2020

Fot. WNDS2020.pl

Komentarze

komentarzy