Wisła Płock z nowym trenerem!

Wisła Płock

Wisła Płock ma nowego trenera! Został nim były szkoleniowiec GKS-u Katowice oraz Lechii Gdańsk, Jerzy Brzęczek. Jego głównym zadaniem będzie okiełznanie Dominika Furmana i reszty zespołu.

5 lipca zwolniono z klubu Marcina Kaczmarka, który prowadził „Nafciarzy” przez ostatnie pięć lat, przechodząc drogę od II ligi do ekstraklasy. Pomimo utrzymania w lidze został zwolniony na wniosek piłkarzy. Dziś oficjalnie jego następcą został Jerzy Brzęczek.

Były reprezentant Polski jest srebrnym medalistą olimpijskim z 1992 roku. Przez siedem ostatnim lat pełnił funkcję trenera w trzech klubach. Jedynym jego ekstraklasowym epizodem było prowadzenie Lechii Gdańsk (2014–2015). Prowadził zespół w trzech meczach, notując jedenaście zwycięstw, dziewięć remisów i dziesięć porażek. Sezon 2014/2015 Lechia pod jego wodzą zakończyła na 5. miejscu. Został zwolniony z klubu po siedmiu kolejkach następnych rozgrywek, pomimo pięciu meczów z rzędu bez porażki. Lechia wówczas zajmowała jednak dopiero 12. pozycję w lidze.

Cztery tygodnie po zwolnieniu z klubu Jerzy Brzęczek znalazł kolejną przystań. Przez dwa ostatnie lata był trenerem GKS-u Katowice. W obu sezonach „Gieksa” znajdowała się w ligowej czołówce, aczkolwiek nie udało się jej uzyskać awansu do ekstraklasy. Po trzech porażkach z rzędu w decydującej fazie poprzedniego sezonu szkoleniowiec podał się do dymisji.

Jerzy Brzęczek podpisał z Wisłą Płock roczny kontrakt. Sportowym celem nowego trenera będzie utrzymanie w lidze i walka o miejsce w pierwszej ósemce ligowej tabeli, której klub w poprzednim sezonie był blisko. Najważniejsze będzie jednak okiełznanie zespołu, który poniekąd zwolnił poprzedniego szkoleniowca. Czy Brzęczek podoła pracy z Dominikiem Furmanem i resztą zespołu? O tym dowiemy się już w najbliższym czasie.

Totolotek bonus powitalny 700 zł + 20 zł za darmo na start

Komentarze

komentarzy