Włoskie domino napastników. Edin Dzeko trafi do Juventusu!

Arkadiusz Milik wkrótce zostanie zawodnikiem Romy. Polski napastnik w piątek wyruszył do Austrii, gdzie przejdzie odpowiednie testy medyczne poprzedzające transfer. Dlaczego przenosiny snajpera Napoli były tak istotne? Ten ruch pozwala zrealizować inną transakcję. Stolicę Włoch opuści Edin Dzeko, który zamierza dołączyć do Juventusu.

Od początku okna transferowego Juventus poszukuje nowego napastnika. Z klubem pożegnał się Gonzalo Higuain, który będzie kontynuować swoją karierę w MLS. W związku z tym, „Stara Dama” poszukiwała następcy Argentyńczyka. W mediach pojawiało się wiele nazwisk, w tym także Arkadiusz Milik. Zespół z Turyn cały czas rozważał kandydaturę Edina Dzeko, jednakże Bośniak nie mógł opuścić Romy do momentu, aż drużyna nie znajdzie nowego snajpera.

Milik otwiera drzwi

Jako że Arkadiusz Milik dał zielone światło w kontekście przeprowadzki do Rzymu, klub ze stolicy Włoch może sprzedać Dzeko. Jak informuje Fabrizio Romano, 34-latek trafi do Turynu za kwotę 15 milionów euro. Transfer zawodnika Romy oznacza, iż szeregi mistrza Serie A zapewne nie zasili Luis Suarez, który przybył do Włoch, by zdać odpowiednie egzaminy w celu uzyskania obywatelstwa.

Nadal Urugwajczyk może opuścić Barcelonę. W związku z wysoką pensją snajpera „Dumy Katalonii”, drzwi do Serie A najprawdopodobniej zostają jednak zamknięte. Żaden zespół z Półwyspu Apenińskiego nie jest raczej w stanie spełnić żądań Suareza.

 

Komentarze

komentarzy