Włoskie media potwierdzają: PZPN kontaktował się z kandydatem na selekcjonera reprezentacji Polski

Raczej nikt nie spodziewał się informacji o zwolnieniu Jerzego Brzęczka z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. Decyzja Zbigniewa Bońka była zaskakująca przede wszystkim ze względu na czas, w którym została podjęta. Teraz pozostaje pytanie, kto zostanie nowym selekcjonerem kadry. Choć w polskich mediach kandydatura Marco Giampaolo została wykluczona, to według włoskich źródeł, PZPN skontaktował się z byłym już trenerem Torino.

W momencie, gdy Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o zakończeniu współpracy z Jerzym Brzęczkiem, kibice oraz eksperci zaczęli wskazywać swoich kandydatów. Bardzo często wśród opcji przewijał się Marco Giampaolo. Wybór tego szkoleniowca nie był bezpodstawny. Niejednokrotnie Zbigniew Boniek chwalił w mediach 53-letniego trenera. Dodatkowo Giampaolo zakończył przygodę z Torino, co ostatecznie zostało potwierdzone w poniedziałkowy wieczór.

PZPN kontaktował się z Giampaolo

Spekulacje w kontekście zatrudnienia Marco Giampaolo przerwał na chwilę Krzysztof Stanowski, który rozmawiał ze Zbigniewem Bońkiem. Prezes PZPN miał oznajmić, że Giampaolo na 100 procent nie zostanie nowym selekcjonerem kadry. Inne zdanie na ten temat mają włoskie media.

Matteo Pedrosi potwierdził informację, iż polski związek skontaktował się już z Giampaolo w sprawie ewentualnej współpracy. 53-latek rzekomo jest na krótkiej liście Zbigniewa Bońka. Czy rzeczywiście prezes PZPN ponownie zaskoczy i mimo zaprzeczeń zatrudni Giampaolo? Odpowiedź poznamy zapewne już niedługo.

 

Komentarze

komentarzy