Wpadka serwisu poświęconego Lechii Gdańsk. Zareagował sam piłkarz

fot. lechia.gda.pl

W ramach baraży o udział w Euro 2020, Słowacja rywalizowała z Irlandią Północną. Po dogrywce nasz południowy sąsiad pokonał rywala, wygrywając mecz 2:1. Korzystając z okazji, serwis Lechia.gda.pl opublikował post, w którym pogratulował awansu obecnym zawodnikom oraz byłemu piłkarzowi. Jak się okazało, serwis popełnił błąd, umieszczając flagę Słowenii, zamiast Słowacji. Niedopatrzenie wytknął jeden z graczy.

Dusan Kuciak, Jaroslav Mihalik oraz Lukas Haraslin – cała trójka jest lub była powiązana z Lechią Gdańsk. Pierwsza dwójka cały czas reprezentuje barwy zespołu Z PKO BP Ekstraklasy, natomiast Haraslin przez prawie pięć lat grał w Lechii, a niedawno, po kilku miesiącach spędzonych w Sassuolo, został wykupiony przez włoski klub. W związku z sukcesem Słowacji, serwis Lechia.gda.pl postanowił pogratulować awansu reprezentacji.

Wpadka

Obserwatorzy serwisu szybko zwrócili uwagę, iż w publikacji posta pojawiła się niewłaściwa grafika.

Zamiast flagi Słowacji, dodano flagę Słowenii. Zapewne wszystko szybko rozeszłoby się po kościach, gdyby nie fakt, że publikację postanowił skomentować były gracz zespołu – Lukas Haraslin. Gracz Sassuolo zasugerował, by umieścić właściwą flagę. Oczywiście momentalnie naprawiono błąd.

 

Komentarze

komentarzy