„Wszystko zależy od Higuaina” – Gattuso potwierdza rozmowy z Chelsea

Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain

Przyszłość Gonzalo Higuaina w Mediolanie wciąż pozostaje kwestią otwartą. Piłkarz pomimo wypożyczenia do Milanu, może w tym miesiącu trafić do Chelsea. W Londynie z utęsknieniem czeka na niego Maurizio Sarri, który boryka się z problemem na pozycji napastnika.

Cała ta transakcja może okazać się niezwykle trudna. 31-latek nadal jest przecież piłkarzem Juventusu, a Milan póki co wypłacił zaledwie połowę (18 milionów euro) kwoty za wykup „Pipity”. Drugą połówkę „Stara Dama” miała otrzymać latem. Oznacza to, że Chelsea musi negocjować nie tylko z mistrzem Włoch, ale także z „Rossoneri”.

– W tej chwili wokół Gonzalo krąży wiele plotek, ale jestem zadowolony z jego postawy na treningach. Wszystko zależy od niego oraz jego brata, który rozmawia z Leonardo na temat transferu. Mam nadzieję, że Higuain pozostanie z nami jak najdłużej. Jeśli nie, rozglądniemy się za inną opcją – stwierdził trener Milanu.

Gattuso obrał już nieco inny ton wypowiedzi aniżeli ten sprzed dwóch tygodni. Wówczas Włoch był przekonany, że nie ma mowy o skróceniu tego wypożyczenia. Teraz sytuacja wydaję się być nieco inna.  Wczoraj agent Higuaina pojawił się w Londynie, aby porozmawiać z Chelsea na temat całej sytuacji. Do „done deal” jeszcze daleko i możemy się spodziewać, że ta saga potrwa zapewne do końca tego miesiąca.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

Komentarze

komentarzy