Wybitny występ Bartłomieja Drągowskiego. Statystycy łapią się za głowy!

Serie A Polakami stoi. Od początku sezonu ekscytujemy się występami Krzysztofa Piątka. Cały czas bacznie obserwujemy poczynania Milika czy Zielińskiego. Nie możemy jednak zapominać o innych rodakach występujących na włoskiej ziemi. W wybitny sposób przypomniał o sobie Bartłomiej Drągowski. Polski bramkarz zanotował świetny mecz!

Dla 21-letniego goalkeepera, początek 2019 roku jest bardzo ważny. Były piłkarz Jagiellonii w końcu doczekał się upragnionych występów w lidze włoskiej po 2,5 sezonu posuchy. Niestety, Drągowski nie mógł liczyć na grę w swoim klubie, dlatego zawodnik został wypożyczony do Empoli.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Wybór tego właśnie klubu spowodował, że Bartłomiej trafił od razu na poważne wyzwanie. Ekipa ze Stadio Carlo Castellani walczy cały czas o utrzymanie, okupując osiemnaste miejsce w tabeli. Nie trzeba zatem nikomu tłumaczyć, że każdy punkt dla tego zespołu jest na wagę złota.

W poniedziałkowy wieczór, zawodnicy Empoli wybrali się na trudny wyjazd do Bergamo. Rywalem podopiecznych Andreazzoliego była walcząca o europejskie puchary, Atalanta. W związku z tym, niewielu kibiców wierzyło, że drużyna Drągowskiego wywiezie z ciężkiego terenu chociażby punkt. Dość sensacyjnie, mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Bartłomiej Drągowski dołożył ogromną cegłę do tego sukcesu.

Polak został bohaterem swojej ekipy. Bramkarz obronił aż siedemnaście celnych strzałów rywali, kilkukrotnie prezentując niesamowity refleks. Taki wynik jest o tyle imponujący, iż żaden inny goalkeeper nie może pochwalić się taką statystyką od momentu, gdy Opta prowadzi szczegółowe wyniki.

Występ bramkarza docenił także portal SofaScore, który ocenił grę 21-latka na notę „10”. Trudno będzie bramkarzom Serie A poprawić rezultat Polaka.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy