Wygrana nie tylko na boisku. Górnik Zabrze wspomina specjalny materiał wideo!

Każdy sympatyk ekstraklasy zdawał sobie sprawę, jak mocny na własnym obiekcie jest Górnik Zabrze. Biorąc jednak pod uwagę formę Legii, przypuszczano, iż niedzielne starcie obu drużyn może paść łupem gości. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze, którzy postanowili przypomnieć specjalny materiał wideo. 

Legia pewnym krokiem zmierza w kierunku mistrzostwa PKO BP Ekstraklasy. Przed 30. kolejką, zespół ze stolicy Polski miał już dziesięć punktów przewagi nad drugim Piastem. Podopieczni Vukovicia z pewnością mieli nadzieję, że uda się utrzymać taką różnicę.

Fatalny błąd Majeckiego i wygrana Górnika

Choć „Legioniści” ewidentnie przeważali w pierwszej części spotkania, to z przewagą jednego gola do szatni na przerwę schodzili gospodarze. Bardzo łatwej piłki nie zdołał obronić Radosław Majecki.

W drugiej połowie Legia próbowała wyrównać stan rywalizacji, jednakże zdecydowanie bardziej konkretną drużyną w niedziele był Górnik. Przewagę gospodarzy powiększył w 60. minucie Angulo, który popisał się świetnym uderzeniem głową.

Do końca potyczki nie zobaczyliśmy już bramek. Tym samym ekipa z Zabrza mogła cieszyć się z trzech punktów.

Górnik wspomina Gwilię

Tuż po spotkaniu Górnik Zabrze na swoim Twitterze umieścił materiał wideo, na którym był… Walerian Gwilia, czyli były zawodnik zespołu, a obecny gracz Legii.

Zespól ze Śląska przypomniał czasy, gdy Gwilia występował jeszcze w Zabrzu. Trzeba przyznać, że zwycięzcy starcia udał się pstryczek w kierunku Legii.

 

 

Komentarze

komentarzy