Wymowna wypowiedź trenera Bayeru w sprawie Kaia Havertza!

Nadal nie wiadomo, jaka będzie przyszłość Kaia Havertza. Według mediów, niemiecki zawodnik chciałby przenieść się do Chelsea w letnim oknie transferowym. Tę teorię potwierdzają słowa szkoleniowca Bayeru, Petera Bosza.

Dzięki imponującej kampanii, Kai Havertz wzbudził zainteresowanie wielu topowych zespołów. Kryzys wywołany koronawirusem sprawił, iż tylko garstka ekip jest w stanie zrealizować taką transakcję. W tym gronie jest Chelsea. Drużyna ze Stamford Bridge intensywnie pracuje nad sprowadzeniem młodego Niemca.

Havertz zdecydowany

W rozmowie z mediami Peter Bosz, czyli szkoleniowiec Bayeru, wypowiedział się na temat swojego podopiecznego – Wiem, co Kai chce zrobić. Nie ogłoszę tego, gdyż on sam powinien to zrobić.

Być może kluczowe wezwanie nastąpi jeszcze dziś. Może to nastąpić w przyszłym tygodniu, a może wcale – zakończył tajemniczo Bosz.

Kwota transferu

Jak informuje kilku wiarygodnych dziennikarzy (m.in. Fabrizio Romano), na przeszkodzie realizacji transferu stoją żądania Bayeru w kwestii kwoty odstępnego. Ekipa z Leverkusen oczekuje 100 milionów euro. Z kolei Chelsea nie zamierza płacić takich pieniędzy.

„The Blues” już jakiś czas temu ustalili warunki kontraktu. Havertz miałby podpisać z londyńskim zespołem 5-letnią umowę.