Wypożyczenie Alexisa Sancheza odbije się w Manchesterze czkawką?

Alexis Sanchez (fot. dailystar.co.uk)
Alexis Sanchez (fot. dailystar.co.uk)

Alexis Sanchez żegna się z Manchesterem United. Przynajmniej na okres jednego sezonu. Chilijczyk podczas rozpoczętych niedawno rozgrywek będzie reprezentować barwy Interu. Taką wiadomość podały wiarygodne źródła z Włoch. Po ogłoszeniu informacji pojawiła się dyskusja. Czy ruch „Czerwonych Diabłów” jest słuszny?

Na wstępie warto przyjrzeć się dokładnie warunkom umowy. Według mediów, Inter ma opłacać 5 milionów euro pensji zawodnika. Resztę, czyli około 7 milionów to obowiązek Manchesteru United. Dodatkowo w transakcji nie zostanie uwzględniona opcja przymusowego wykupu piłkarza ze strony włoskiej ekipy.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Patrząc na chłodno, nie jest to idealny interes dla „Czerwonych Diabłów”. Co prawda klub z Old Trafford na ten sezon uszczupla znacząco wydatki na pensje piłkarzy, gdyż tygodniówka Alexisa Sancheza była dość spora. Można jednak odnieść wrażenie, że zespół traci nieco więcej. Zmiennika, który mógłby się przydać, chociażby do zimowego okna transferowego.

Oczywiście, pojawi się teraz grupa sympatyków Manchesteru, która stwierdzi od razu, że Chilijczyk i tak nie był potrzebny drużynie ze względu na swoją tragiczną grę w ubiegłym sezonie. W drużynie jest także młodziutki Greenwood, który przy transferze Sancheza z pewnością będzie mieć większą szanse na grę.

Patrząc jednak na kadrę „Czerwonych Diabłów”, prócz wspomnianego Greenwooda i Juana Maty, Ole Gunnar Solskjaer nie ma więcej opcji. Przy takiej kadrze nawet Alexis Sanchez w niepewnej dyspozycji byłby wzmocnieniem. Nie trzeba chyba uświadamiać sympatyków ekipy z Old Trafford w jak złej sytuacji będzie zespół, jeżeli kontuzji nabawi się ktoś z dwójki Martial-Rashford.

Warto również pamiętać, iż Manchester United w tym sezonie będzie rywalizować w niewdzięcznej Lidze Europy. Spotkania w czwartek nie są marzeniem szkoleniowców drużyn, które walczą w lidze o najwyższe cele. Chociażby w takich spotkaniach Alexis Sanchez byłby dla Solskjaera idealnym rozwiązaniem.

Czy zatem zaoszczędzenie 5 milionów euro przy utracie piłkarza w wąskiej kadrze jest dobrym rozwiązaniem? Na te pytanie możecie odpowiedzieć sobie sami.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy