Xabi Alonso zostanie trenerem zespołu z Bundesligi!

Wiele wskazuje na to, że będziemy świadkami bardzo ciekawego ruchu na rynku trenerskim. Według ostatnich doniesień mediów, Borussia Moenchengladbach wybrała trenera, który ma przejąć zespół po odejściu  Marco Rose’a. Tym szkoleniowcem jest Xabi Alonso. Hiszpan aktualnie prowadzi rezerwy Realu Sociedad.

Swoją przygodę trenerską Xabi Alonso rozpoczął w 2018 roku, obejmując młodzieżówkę Realu Madryt. Po roku pobytu w ekipie „Królewskich”, 39-latek otrzymał atrakcyjniejszą ofertę od Realu Sociedad, zostając trenerem zespołu B tego klubu. Do dziś Hiszpan pełni tę funkcję. Jeśli wierzyć jednak ostatnim doniesieniom mediów, wkrótce Alonso opuści Półwysep Iberyjski.

Xabi Alonso zostanie trenerem Borussii Moenchengladbach

Jak twierdzi „BILD”, Xabi Alonso zostanie trenerem Borussii Moenchengladbach. Niemiecki zespół od pewnego czasu szukał nowego szkoleniowca, gdyż z zespołem pożegna się Marco Rose, który przejmie Borussię Dortmund. Według wspominanego źródła, wybór padł na Alonso.

Dla hiszpańskiego szkoleniowca będzie to spore wyzwanie. Borussia Moencehnladbach od kilku tygodni notuje rozczarowujące wyniki. Trudno nie odnieść wrażenia, iż jest to efekt ogłoszenia decyzji w sprawie obecnego trenera. Xabi Alonso dostanie zatem zadanie, by odbudować drużynę.

Komentarze

komentarzy