Yu Hanchao złamał prawo, trafił do aresztu i został wyrzucony z klubu

Reprezentant Chin został przyłapany na próbie oszustwa. Yu Hanchao zmienił literę na tablicy rejestracyjnej, przez co trafił do aresztu oraz został wyrzucony z klubu.

Piłkarz występował w Guangzhou Evergrande przez sześć lat i długo był jego ważną postacią. Wystąpił w barwach klubu z Kantonu w 174 meczach, zdobywając 61 bramek. W poprzednim sezonie pojawił się na placu gry tylko dziesięciokrotnie. Wszystko z powodu kontuzji kolana, która wykluczyła go z większej części rozgrywek.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Jedno jest pewne – w Guangzhou Evergrande Yu Hanchao już nie zagra. W Kantonie obowiązuje prawo, według którego przyjezdni mogą poruszać się z samochodem przez cztery dni, a przez kolejne cztery muszą zrobić przerwę od tego środku lokomocji. Reprezentant Chin chciał nagiąć przepisy, dlatego postanowił zmienić literę na swojej tablicy rejestracyjnej. Zostało to uwiecznione na nagraniu, które krąży po sieci.

Z powodu tej sytuacji reprezentant Chin trafił do aresztu na 15 dni. Poza tym otrzymał grzywnę w wysokości 562 funtów oraz 12 punktów karnych. Ta kara nie robi jednak wrażenia, patrząc na to, że piłkarza z powodu złamania prawa zwolniono z klubu.

Yu Hanchao jest doświadczonym kadry Chin. W narodowych barwach wystąpił w 59 meczach i zdobył dziewięć goli. Wiele wskazuje na to, że jego zachowanie odbije się także na jego reprezentacyjnej karierze.

Fot. Guangzhou Evergrande

Komentarze

komentarzy