Za nami wideokonferencja UEFA. Dwie edycje LM w jednym terminie?

UEFA
UEFA

UEFA spotkała się dziś ze swoimi 55 stowarzyszeniami członkowskimi za pośrednictwem wideokonferencji i przedstawiła wszystkie opcje, które analizują dwie grupy robocze utworzone w połowie marca. Federacjom przedstawiono różnorodne możliwości kalendarza obejmujące zarówno mecze reprezentacji narodowych, jak i rozgrywek klubowych.

Europejski organ zarządzający futbolem nadal jest za tym, aby zakończyć rozgrywki na boisku, choć poddano pod dyskusję szczególne przypadki. Przykładowo kilka dni temu szefowa szkockiego rządu potwierdziła, że mecze nie zostaną rozegrane nawet bez obecności kibiców i cały kraj oczekuje na szczepionkę. Wówczas ligowe władze nie mają niejako nic do powiedzenia i UEFA nie ma żadnych podstaw, aby ukarać takie federacje.

UEFA ma nadzieję na ukończenie Ligi Mistrzów i Ligi Europy w sierpniu i chce federacjom dać pierwszeństwo w dokończeniu ligowych sezonów, które obecnie są traktowane priorytetowo. Finał Champions League zaplanowano pod koniec sierpnia, konkretnie na 29. Kilka dni wcześniej odbędzie się decydujące spotkanie Ligi Europy.

Finał w sierpniu sprawia, że możliwe jest rozgrywanie dwóch edycji Ligi Mistrzów równocześnie. Mowa oczywiście o fazach eliminacyjnych, które mogą rozpocząć się właśnie w tym okresie. Wówczas polska ekstraklasa powinna zostać rozstrzygnięta do 20 lipca.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Mając to na uwadze, UEFA opracowuje obecnie pewne wytyczne dotyczące udziału w rozgrywkach klubowych, aby pomóc związkom zawodowym w przypadku anulowania ligi lub pucharu. Póki co nic się nie zmieniło w sprawie narodowych kadr. Nadal Liga Narodów jest zaplanowana na wrzesień, a Polacy podczas tego zgrupowania rozegrają trzy mecze. Dwa w LN i jedno towarzyskie.

Wszystkie zmiany dotyczące powyższych tematów zostaną ogłoszone po posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA w czwartek. Wypada nam zatem czekać na rozwój sytuacji.

Komentarze

komentarzy