Za wcześnie na powrót Roberta Lewandowskiego

Bayern odpadł z Ligi Mistrzów. Tym samym ekipa z Monachium może skupić się tylko i wyłącznie na Bundeslidze. Do końca rozgrywek pozostało „Bawarczykom” 6 spotkań. W jednym z nich na pewno nie zagra Robert Lewandowski. Hansi Flick poinformował bowiem, iż polski napastnik nie jest gotowy na sobotni mecz.

W trakcie rywalizacji z Andorą, Robert Lewandowski nabawił się kontuzji. Choć wstępne prognozy były optymistyczne, to szczegółowe badania wykazały poważniejszą kontuzję. Efekt jest taki, że Lewandowski opuścił już cztery spotkania, przy czym dwa z nich to dwumeczu z PSG w Lidze Mistrzów.

Bez Lewandowskiego na Wolfsburg

W sobotnie popołudnie Bayern Monachium zmierzy się na wyjeździe w ważnym starciu z Wolfsburgiem. W tym spotkaniu zabraknie Roberta Lewandowskiego, o czym poinformował Hansi Flick na konferencji prasowej – Robert Lewandowski nie wróci na mecz z Wolfsburgiem. Musimy poczekać na aktualizację, która będzie miała miejsce we wtorek.

Rekord Muellera

Powrót Roberta Lewandowskiego jest ważny z wielu powodów. Pierwszy z nich to oczywiście walka o mistrzostwo. Bayern ma pięć punktów przewagi nad Lipskiem. Drugi aspekt, to szansa Polaka na pobicie rekordu Gerda Muellera. Jeśli Robertowi uda się wrócić na spotkanie z Bayerem, to napastnik Bayernu będzie miał pięć występów na wyrównanie spektakularnego wyniku, jakim jest 40 goli w jednym sezonie Bundesligi.

Komentarze

komentarzy