Zacięta walka o Złotego Buta. Ciro Immobile największym rywalem Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski

Za nami ostatnia kolejka Bundesligi. Oznacza to, iż Robert Lewandowski nie poprawi już swojego wyniku w kontekście liczby zdobytych bramek. Przez cały sezon, 31-latkowi udało się strzelić 34 gole. Reprezentantowi Polski pozostaje zatem czekać na odpowiedź rywali. Najpoważniejszym konkurentem jest Ciro Immobile.

To była niezwykle udana kampania dla napastnika Bayernu. Robert Lewandowski został najlepszym strzelcem Bundesligi z wynikiem 34 trafień. Przez cały sezon, polski snajper miał w lidze godnego przeciwnika. Był nim oczywiście Timo Werner. Zawodnik RB Lipsk zakończył kampanię z 28 bramkami.

Immobile najgroźniejszym rywalem

Obecnie Robert Lewandowski jest liderem klasyfikacji Złotego Buta. Spoglądając na całe zestawienie, śmiało można powiedzieć, że jedynym poważnym rywalem Polaka w walce o to prestiżowe wyróżnienie jest Ciro Immobile.

Napastnik Lazio do tej pory zdobył 28 goli w Serie A. Włoch po ostatniej kolejce dopisał do swojego konta jedno trafienie. W rywalizacji z Fiorentiną, Immobile wykorzystał rzut karny.

Złoty But trafi do Serie A?

Na ten moment, różnica między Lewandowskim, a Immobile wynosi sześć bramek. Wydaje się zatem, iż Robert ma dość bezpieczną przewagę nad konkurentem. Trzeba jednak pamiętać, że Lazio rozegra jeszcze dziesięć kolejek.

Wszystko w rękach włoskiego snajpera. Szanse Ciro na triumf w klasyfikacji Złotego Buta wydają się bardzo duże.

Komentarze

komentarzy