Zagraniczne powołania Michniewicza i wybór nowego kapitana

Selekcjoner reprezentacji U-21, Czesław Michniewicz powołał piłkarzy z zagranicznych klubów na wrześniowe spotkania eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbędą się za dwa lata.

Przypomnijmy, że drużyna Czesława Michniewicza na tegorocznym Euro U-21 była bardzo bliska wyjścia z grupy. Polacy najpierw pokonali Belgię, a następnie niespodziewanie ograli gospodarzy turnieju, Włochów. Na koniec przyszła porażka z późniejszym triumfatorem całego turnieju, Hiszpanią. Oczywiście w ostatnim meczu nasi rodacy nie mieli nic do powiedzenia i mówiąc łagodnie zostali zdemolowani przez rywali, ale mimo wszystko podopieczni 49-letniego szkoleniowca nie przynieśli nam wstydu.

Rzecz jasna do eliminacji, które wystartują już we wrześniu, przystąpi mocno odmieniona kadra. Wszystko przez to, że niektórzy zawodnicy nie mogą już grać w reprezentacji U-21. W drużynie pozostanie jednak Kamil Grabara, który na ostatnim turnieju był jednym z najlepszych zawodników naszej reprezentacji. Co więcej będzie kapitanem, co ogłosił dziś na Twitterze, Czesław Michniewicz.

Poza Grabarą powołania otrzymali jeszcze Jakub Bednarczyk, Mateusz Bogusz, Marcin Bułka i Sebastian Walukiewicz, którzy byli w drużynie Jacka Magiery na mundialu U-20. Pozostałe powołania – dla piłkarzy grających w polskich klubach – zostaną rozesłane niebawem.

Drużyna Michniewicza eliminacje rozpocznie od meczu z Łotwą, które zostanie rozegrane 6 wrześnie w Jełgawie. Cztery dni później Polacy zagrają z Estonią w Białymstoku. W kolejnych miesiącach przyjdzie nam się zmierzyć jeszcze z Bułgarią, Rosją oraz Serbią. 

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy