Zapadł wyrok w sprawie kiboli Wisły Kraków

Dziś oficjalnie poznaliśmy decyzję w sprawie kiboli Wisły Kraków. „Sharksi” zostali uznani za zorganizowaną grupę przestępczą, a sąd podtrzymał wyroki ich członków od 3 do 6 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z informacjami „TVN24”, decyzja sądu o zatrzymaniu w zakładach karnych siedmiu członków gangu jest prawomocna. Do pierwszych ruchów doszło w 2017 roku, kiedy policja zatrzymała dwóch liderów grupy o pseudonimie Wiślak oraz Chudy.

Głównym zarzutem był udział przede wszystkim w licznych nielegalnych interesach – przede wszystkim związanych z rozprowadzaniem narkotyków w różnych częściach naszego kraju. Owa grupa oprócz prowadzenia nielegalnego biznesu niemalże za każdym razem pojawiała się na meczach krakowskiej drużyny, gdzie niejednokrotnie dochodziło do ustawek z sympatykami innych drużyn.

W tym wszystkim nie należy zapominać także o liderze gangu „Sharksów”. Paweł M, pseudonim Misiek, obecnie przebywa w areszcie. Jakiś czas temu otrzymał on zarzuty za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, rozprowadzanie narkotyków oraz dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Łącznie groziło mu nawet do 15 lat więzienia, ale dzięki współpracy z policją ta kara może zostać zmniejszona.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy