Zarząd stracił cierpliwość. Vincenzo Montella zwolniony

Montella
Montella żegna się z Milanem (Zdjęcie: Espnfc.com)

Miał być powrót na szczyt, a tymczasem w Milanie panuje bezradność i chaos. Choć jeszcze kilka tygodni temu zarząd włoskiego klubu zapewniał o pełnym wsparciu dla Vincenzo Montelli, to każda cierpliwość ma swoje granice. Od dzisiaj Montella nie jest już trenerem Milanu, a stery mediolańskiego zespołu przejmuje legenda tej drużyny. 

Początek sezonu nie zapowiadał takiej tragedii. Pierwsze ligowe mecze zostały wygrane przez mediolańczyków, a w Lidze Europy Włosi pewnie kroczyli do zwycięstwa w grupie. Problemy zaczęły się w momencie, kiedy to Milan musiał zmierzyć się z bardziej wymagającym zespołem. Wyniki z najlepszymi drużynami Serie A były fatalne. Wielu kibiców zaczęło zastanawiać się, jak długo Vincenzo Montella zachowa swoją posadę. Po remisie na własnym stadionie z Torino zarząd powiedział „dość” i pożegnał się z włoskim trenerem.

Montella był trenerem Milanu od 1 lipca 2016 roku. Sezon 2017/2018 miał być kluczowy dla jego kariery trenerskiej. Vincenzo otrzymał od klubu ogromne pieniądze, które – wydawać się mogło – wykorzystał bardzo dobrze. Świetne transfery spowodowały, że „Rossoneri” byli wymieniani w roli faworytów do wygrania ligi.

Decyzja o zwolnieniu Vincenzo nie powinna zaskakiwać. Milan od dłuższego czasu spisuje się mocno poniżej oczekiwań. Już kilka tygodni temu zaczęły pojawiać się pierwsze dyskusje na temat zmiany na ławce trenerskiej „Rossonerich”. Kibice domagali się zmian, natomiast zarząd starał się wspierać trenera.

Czy to właśnie remis z Torino zadecydował o zwolnieniu? Możemy śmiało powiedzieć, że nie. Wystarczy spojrzeć na wyniki włoskiego zespołu w ostatnich dwóch miesiącach. Na dziewięć meczów w Serie A, Milan wygrał tylko dwa spotkania. Strata do lidera wynosi już 18 punktów. Najgorszy w tym wszystkim był fakt, że w grze „Rossonerich” nie widać było jakichkolwiek nadziei na poprawę.

Rolę tymczasowego trenera przejął podopieczny Primavery – Gennaro Gattuso. Legenda Milanu ma przed sobą ogromne wyzwanie. Jak dotąd Włoch prowadził takie kluby jak AC Pisa, OFI Kreta czy młodzieżową drużynę „Rossonerich”. Skok do pierwszej ligi włoskiej i objęcie Milanu jest niewątpliwe trudnym zadaniem. Jeszcze nie tak dawno Gattuso wyrażał chęć prowadzenia Jagiellonii. Po ponad sześciu miesiącach Gennaro zasiądzie na ławce trenerskiej klubu z Mediolanu.

Czy Gattuso poradzi sobie z tak ogromnym wyzwaniem? Trudno w tym momencie cokolwiek prognozować. Jedno jest pewne – wyzwanie, przed jakim stanie legendarny pomocnik Milanu, można zaliczyć do kategorii mission impossible.

Fortuna: Odbierz 100 zł na zakład bez ryzyka lub 20 zł ZA DARMO + bonus od depozytu do kwoty 400 zł

Komentarze

komentarzy