Zespół z Premier League złożył ofertę za Krzysztofa Piątka. Decyzja należy do Polaka!

Coraz częściej pojawiają się informacje na temat możliwego transferu Krzysztofa Piątka w zimowym oknie. Choć Polak wykazywał chęć walki o wyjściowy skład Milanu, to całkiem prawdopodobne wydaje się, że w styczniu 24-latek zmieni klub. Byłym graczem Cracovii dość poważnie zainteresowani są przedstawiciele Aston Villi! 

Wszelkie spekulacje narodziły się tuż po zakontraktowaniu Zlatana Ibrahimovicia. Co prawda Szwed podpisał umowę tylko do końca obecnego sezonu z możliwym przedłużeniem o kolejny rok, więc trudno określić 38-latka napastnikiem drużyny na najbliższe sezony, lecz z pewnością Zlatan nie przyszedł do Mediolanu, by przesiadywać na ławce rezerwowych, obserwując popisy Piątka czy Leao.

W związku z tym, nie można wykluczyć transferu jednego z obecnych napastników Milanu. Media w kontekście sprzedaży bardziej skłaniają się ku Krzysztofowi Piątkowi. Klub nie będzie specjalnie zabiegał o to, by Polak został w zespole. Wystarczy, by ekipa z Mediolanu otrzymała ofertę, która pozwoli zwrócić wszelkie koszty transakcji z zeszłego roku.

Zbliżone pieniądze do wydanych przez Milan oferują przedstawiciele Aston Villi. O zainteresowaniu napastnikiem poinformował Fabrizio Romano. Jak dodają włoskie media, obie strony prowadzą już rozmowy. Drużyna z Premier League miała zaoferować za Krzysztofa kwotę w wysokości 28 milionów euro. Sam Polak może liczyć na kontrakt do 2024 roku z pensją na poziomie 3 milionów euro rocznie (plus bonusy).

Wszystko rzekomo leży w rękach Piątka, który ma zadecydować o swojej przyszłości. Nie jest tajemnicą, że 24-latek chce dalej grać w Mediolanie, dlatego odrzucił możliwe przeprowadzki do Genoi czy Crystal Palace. Sugestia zarządu Milanu może jednak spowodować, iż Krzysztof zdecyduje się na grę w Premier League.

 

Komentarze

komentarzy