Zobacz oficjalną piłkę na EURO 2024

Jak wygląda oficjalna piłka EURO 2024? Piłka, którą będą rozgrywane Mistrzostwa Europy nosi nazwę Fussballliebe i tradycyjnie już, została wyprodukowana przez Adidasa.

Oto piłka EURO 2024

Na poniższym nagraniu wideo, które zostało opublikowane przez UEFĘ na portalu X, można zobaczyć jak w pełnej krasie prezentuje się Fussballliebe, a więc oficjalna piłka EURO 2024.

 

Co symbolizuje Fussballliebe i jak wygląda piłka EURO 2024?

Fussballliebe w swobodnym tłumaczeniu oznacza miłość do piłki nożnej, która, nie ma co ukrywać, że za naszą zachodnią granicą jest ogromna.

Prezentacja oficjalnej piłki EURO2024 odbyła się 15 listopada, a wzięli w niej udział Philipp Lahm, który jest dyrektorem EURO 2024 oraz Manuel Neuer, a więc ten, który ma strzec bramki reprezentacji Niemiec w drodze po triumf na Mistrzostwach Europy. Piłka EURO 2024 posiada białe tło, na którym umieszczono trójkątne wzory w kolorze czarnym, żółtym, czerwonym oraz zielonym. Całość dopełnia logo Mistrzostw Europy i firmy Adidas, które odwzorowano w odcieniach koloru niebieskiego.

Wielu kibiców dostrzega spore podobieństwo pomiędzy piłką EURO 2024, a futbolówką, którą rozgrywano mecze na ostatnich meczach Mistrzostw Świata w Katarze. I trudno ukrywać, że tak właśnie nie jest. Widoczna różnica polega jednak na zakrzywieniu części sekcji, umieszczonych na Fussballiebe.

Ile kosztuje piłka EURO 2024?

Jeżeli chodzi piłkę EURO 2024, cena kształtuje się na dość wysokim poziomie. Oryginalny rozmiar Fussballiebe kosztuje bowiem około 150 euro. Można jednak zakupić także mniejszą replikę futbolówki, a wówczas cena piłki EURO 2024 wyniesie około 20 euro.

Fot. UEFA.com