Dramat Barcelony – długa absencja Dembelego

Osumane Dembele
Osumane Dembele (Źródło: Fcbarcelona.com)

We wczorajszym meczu Ousmane Dembele po raz pierwszy wyszedł w pierwszym składzie FC Barcelona w meczu ligowym. Niestety dla nowego piłkarza „Blaugrany”, występ szybko się zakończył. Na boisko w tym roku Francuz może już nie wrócić.

Wyjazdowe spotkanie z Getafe dla Barcelony miało zakończyć się spokojnym zwycięstwem, jednak mecz nie potoczył się tak, jak wyobrażaliby to sobie kibice gości. Już w 29. minucie meczu murawę opuścić musiał Osumane Dembele, który według oficjalnego komunikatu klubu rozerwał ścięgno w udzie lewej nogi. Jeden z najdroższych graczy świata ma być w najbliższych dniach operowany w Finlandii. Przewidywany powrót do gry to 3,5-4 miesięcy.

Poważna kontuzja Francuza mocno krzyżuje plany Barcelonie, która w byłym piłkarzu Borussii Dortmund upatruje zastępcę Neymara. Początki w nowym zespole dla 20-latka nie są tak udane, jak można się było spodziewać. Nowy kraj, nowi piłkarze, a co najważniejsze – nowe zadania na boisku. Już podczas pierwszych minut spędzonych obok Leo Messiego zauważono, w jaki sposób Argentyńczyk pomaga Francuzowi podczas meczu Ligi Mistrzów z Juventusem. Dla młodego skrzydłowego to bezcenne doświadczenie zebrane u boku jednego z najlepszych piłkarzy świata, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Oczywiście nie milkną także głosy mówiące o tym, że Dembele zamiast w spokoju trenować z BVB, zastosował strajk, przez co w ostatnich tygodniach nie mógł normalnie przygotowywać się do nowego sezonu. Niewątpliwie całe zamieszanie wokół tego transferu nie pomogło Francuzowi w odpowiednim stopniu zbudować odpowiedniej formy fizycznej, czego skutkiem mogła okazać się kontuzja odniesiona w meczu z Getafe. Kibice Barcelony muszą się zatem uzbroić w cierpliwość, bowiem na oglądanie w dobrej formie tria Dembele–Suarez–Messi będzie im dane poczekać kilka miesięcy. Na ten moment sytuacja FCB jest bardzo dobra – w lidze odniosła komplet zwycięstw, a w Champions League pokonała Juventus 3:0.