Quiz z wiedzy o sporcie #4 – Sprawdź się!

Quiz zzapolowy

Sport to pasja, która łączy wiele osób. Portal Zzapołowy podchodzi do wydarzeń ze świata sportu z dużym dystansem. Sprawdź swoją siłę w pytaniach z wiedzy ogólnej na tematy sportowe i okołosportowe. W czwartym quizie na naszej stronie, zadaliśmy pytania o sportach zimowych. Quiz powstał przy współpracy z firmą ORLEN.

Sporty zimowe tematem przewodnim czwartego quizu

Quiz o sporcie może mieć bardzo szeroki zakres, w końcu dyscyplin jest niezwykle wiele. W czwartym quzie na naszym portalu skupiliśmy się na sportach zimowych. Znajdą coś dla siebie fani skoków narciarskich, biegów, narciarstwa alpejskiego i łyżwiarstwa szybkiego! Będzie dziesięć pytań z czterema wariantami odpowiedzi, ale tylko jedna będzie poprawna. Powodzenia!

Quiz z wiedzy o sporcie #4

Wiele osób mówi, że ich pasją jest sport, ale czy rzeczywiście się na nim znają? Sprawdź się w przygotowanym przez nas quzie i dowiedz się, czy możesz nazywać się ekspertem od sportu. Pytania będą łatwiejsze i trudniejsze, a motywem przewodnim są sporty zimowe. Naciśnij przycisk "Start" i sprawdź pierwsze pytanie.

1 / 10

1. Niedawno zakończył się Turniej Czterech Skoczni. Która to była edycja tego prestiżowego cyklu?

2 / 10

2. Kto najwięcej razy wygrał Turniej Czterech Skoczni?

3 / 10

3. Tegorocznym zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni jest Ryoyu Kobayashi. Ile wygrał konkursów?

4 / 10

4. Najbardziej utytułowanym polskim skoczkiem w Turnieju Czterech Skoczni jest Kamil Stoch. Ile razy wygrał cykl?

5 / 10

5. Na początku stycznia odbyły się ME w łyżwiarstwie szybkim. Polacy zdobyli trzy medale, ale tylko jeden indywidualny. Kto go wywalczył?

6 / 10

6. Ile medali w Pucharze Świata zdobyli nasi panczeniści do rozpoczęcia ME w łyżwiarstwie szybkim?

7 / 10

7. Puchar Świata w kombinacji norweskiej dobrze zainaugurowała Joanna Kil, która osiąga coraz lepsze wyniki. Na którym miejscu zakończyła pierwszy konkurs w PŚ w tym sezonie?

8 / 10

8. Zakończył się prestiżowy cykl Tour de Ski. Który z panów zajął w nim pierwsze miejsce?

9 / 10

9. Która z pań najczęściej wygrywała Tour de Ski (4 razy)?

10 / 10

10. Po TCS organizowany jest PolSKI Turniej, podczas którego skoczkowie będą rywalizować na trzech polskich skoczniach. Która to edycja cyklu?