Owen: „To dzięki niemu grałem dla Manchesteru”

Owen jest wdzięczny Benzemie (Zdjęcie: DailyMirror.com)

W niedawnej rozmowie z francuskim Canal+ Michael Owen ujawnił kulisy swoich rozmów z sir Alexem Fergusonem oraz powód, przez który Szkot zwrócił się akurat do byłego gracza Liverpoolu. Jak się okazało, Anglik nie był pierwszym wyborem Fergusona i tylko niepowodzenie przy próbie sprowadzenia innego napastnika pozwoliło Owenowi na powrót do wielkiej piłki.

Los piłkarzy bywa niekiedy przewrotny. Gdy Owen przez pewien czas pozostawał bez klubu, z pewnością nie spodziewał się, że wróci jeszcze do wielkiej piłki. Stało się jednak inaczej. Niepowodzenie przy próbie zakupu Karima Benzemy sprawiło, że Manchester zwrócił swoją uwagę ku Owenowi.

Sir Alex powiedział mi, że chcą kupić Benzemę, ale jeśli transfer nie dojdzie do skutku, to wybiorą mnie. Zatem wielkie dzięki, Karim!

Chcesz więcej?
Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej o angielskiej piłce

Jak się później okazało, przygoda Owena z Manchesterem United nie była szczególnie owocna w bramki, ale nie zabrakło kilku wielkich momentów, jak chociażby bramka w spotkaniu derbowym z Manchesterem City.

Na niedoszłym transferze do United skorzystał także Karim Benzema, który pomimo trudnego sezonu z pewnością swoją przygodę z Realem uzna za jak najbardziej udaną.

Sytuacja z transferem Owena do United jest wzorcowym przykładem zawirowań na rynku transferowań. Gdyby, gdyby, gdyby… to właśnie niekiedy od decyzji jednego zawodnika mogą zależeć losy całej kariery drugiego. W tym przypadku wszystkim jednak wyszło to na dobre – i obyśmy jak najczęściej wspominali właśnie o takich zakończeniach!

Fortuna: Odbierz 100 zł na zakład bez ryzyka lub 20 zł ZA DARMO + bonus od depozytu do kwoty 400 zł

Komentarze

komentarzy