40 dziennikarzy sportowych, których warto obserwować na Twitterze

W dzisiejszych czasach Twitter jest najszybszym narzędziem do przekazywania informacji i własnych opinii. Postanowiliśmy stworzyć listę dziennikarzy sportowych, których warto obserwować. Oczywiście niektóre pozycje z tej listy będą bardzo oczywiste, ale zakładamy, że jeszcze nie wszyscy odnajdują się w realiach twitterowych.

 1. Mateusz Borek – człowiek instytucja. Komentator i twarz sportowego Polsatu. Poza sprawami związanymi z piłką nożną, pisze również o boksie i MMA.
 2. Michał Pol – szef Przeglądu Sportowego i serwisów sportowych grupy Onet. Prawdziwy guru social media wśród dziennikarzy sportowych.
 3. Roman Kołtoń – komentator i reporter Polsatu Sport.
 4. Krzysztof Stanowski – szef Weszlo. Nie wszyscy go lubią, ale nawet jego przeciwnicy muszą go obserwować. Świetne pióro, genialne komentarze i cięte riposty.
 5. Przemysław Rudzki – pisze dla Przeglądu Sportowego i Faktu. Komentuje Premier League w Canal+
 6. Paweł Wilkowicz – przeczytamy jego wpisy na sport.pl. W środowisku twitterowym bardzo dobrze się odnajduje. Często wchodzi w interakcje z czytelnikami, co nie zawsze spotykane jest u innych dziennikarzy.
 7. Dariusz Szpakowski – chyba najlepszy sportowy debiut roku. Długo go namawiano na Twittera, ale popularny komentator TVP musiał jednak iść z duchem czasu. Co ciekawe, trolling Panu Dariuszowi nie jest obcy 😉
 8. Tomasz Smokowski – jeden z najsympatyczniejszych dziennikarzy sportowych w Polsce. Komentuje mecze w Canal+ i razem z Andrzejem Twarowskim starają się prowokować Pana Sławka w Lidze+ Extra.
 9. Andrzej Twarowski – jak już jesteśmy przy Twarowskim, to warto wspomnieć, że to kolejny debiutant na ćwierkaczu. Ciekawe komentarze, a do tego widać, że komentator Canal+ poczuł klimat.
 10. Rafał Stec – o piłce pisze jak nikt inny. Jest jedyny w swoim rodzaju i jego styl jest niepodrabialny. Pisze dla Gazety Wyborczej, a do tego prowadzi swojego bloga.
 11. Tomasz Ćwiąkała – pisze dla Weszło, gdzie przeprowadza genialne wywiady. Jedno z największych, o ile nie największe objawienie nowego pokolenia dziennikarzy sportowych w Polsce. Od niedawna jego komentarz możemy również usłyszeć w Eleven Sports.
 12. Żelisław Żyżyński – kolejna osoba, której nie da się nie lubić. Zobaczymy i usłyszymy go na antenie Canal+. Facet totalnie zarażony sportową pasja.
 13. Patryk Mirosławski – na szerokie wody wypłynął prowadząc AS-a Wywiadu w Sportklubie. Obecnie szefuje Eleven Sports i trzeba przyznać, że robi to dobrze. Zebrał fantastyczny zespół młodych ludzi, którzy są w stanie konkurować z największymi nazwiskami w tym kraju.
 14. Mateusz Święcicki – przy Ćwiąkale jest to kolejny dziennikarski talent. Pracuje w Wirtualnej Polsce i Eleven Sports. Prywatnie tworzy też kanał na YouTube 2 Angry Men. Po samych materiałach można stwierdzić, że Mateusz jest perfekcjonistą w każdym calu.
 15. Robert Błoński – pisze dla Przeglądu Sportowego. Jeden z nielicznych doświadczonych dziennikarzy, który dosyć sprawnie odnajduje się w internetowych realiach.
 16. Tomasz Włodarczyk – szef działu piłkarskiego Przeglądu Sportowego.
 17. Adam Godlewski – zastępca redaktora naczelnego tygodnika Piłka Nożna.
 18. Piotr Koźmiński – współpracownik UEFA.com i dziennikarz Super Expressu. Podobno potrafi zdobyć kontakt do każdego sportowca na tej planecie 😉
 19. Krzysztof Marciniak – Canal+ Sport, wcześniej Orange Sport, Nsport i Piłka Nożna.
 20. Adam Dawidziuk – dziennikarz Przeglądu Sportowego. Jeśli chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w Legii Warszawa – warto obserwować!
 21. Michał Okoński – Dziennikarz Tygodnika Powszechnego i współpracownik sport.pl
 22. Michał Zachodny – jeśli ktoś oczekuje merytorycznych komentarzy na temat piłki to na pewno warto obserwować Michała. Mało bazowania na emocjach, dużo konkretów i statystyk. Człowiek mający duże pojęcie na temat taktyki w piłce.
 23. Paweł Mogielnicki – właściciel 90minut.pl. Jeśli on czegoś nie wie – to znaczy, że nikt nie wie.
 24. Jakub Olkiewicz – pisze dla Weszło. Głównie tematy kibicowskie.
 25. Michał Kołodziejczyk – Redaktor naczelny WP SportoweFakty.
 26. Filip Kapica – druga połowa 2AngryMen. Dziś działa nie tylko w tematach sportowych, ale mimo wszystko stara się cały czas mieć kontakt z futbolem.
 27. Piotr Jasiński – kiedyś w Orange Sport był reporterem na boiskach 1. ligi. Teraz pracuje przy obsłudze Ekstraklasa Live Park.
 28. Tomasz Zieliński – pisze dla sport.pl i komentuje dla Eleven Sports
 29. Leszek Milewski – czwarty (nie w kolejności) najbardziej rozpoznawalny pismak Weszło. Tworzy kapitalne reportaże, za które ludzie go kochają. Co ciekawe, jako jedyny nie budzi skrajnie różnych emocji 😉
 30. Piotr Stokłosa – nie wiemy, czy powinien znaleźć się w zestawieniu, ale Piotrek pisze o książkach sportowych na swoim blogu. Jedne z nielicznych, NIEZALEŻNYCH opinii. Dlatego się tu znajduje.
 31. Dominik Piechota – redaktor naczelny OleMagazyn i dziennikarz Przeglądu Sportowego.
 32. Kuba Radomski – dziennikarz Przeglądu Sportowego i Faktu. Wcześniej rozwinął dział sportu natemat.pl (do momentu, jak ten serwis dało się czytać)
 33. Kamil Gapiński – Szef sportu w Tok Fm. Komentator ręcznej w Sportklubie. W tej samej stacji ma również swój program „Cwany Gapa”.
 34. Jarosław Koliński – kolejny dziennikarz Przeglądu Sportowego. Pisze o Premier League i Ekstraklasie.
 35. Piotr Dumanowski – komentator Serie A dla Eleven Sports.
 36. Samuel Szczygielski – młody dziennikarz Piłki Nożnej i Legia.net
 37. Marcin Gazda – komentator Eleven Sports (Primera Division) i współpracownik Przeglądu Sportowego i Ekstraklasa.tv
 38. Barbara Bardadyn – dziennikarka Przeglądu Sportowego. Zajmuje się hiszpańskim futbolem.
 39. Marcin Grzywacz – komentator futbolu z Wysp Brytyjskich. Pracuje dla Sportklubu i Eleven Sports.
 40. Przemysław Bator – dziennikarz Faktu i Przeglądu Sportowego .

forBET – Zarejestruj się z kodem ZZAPOLOWY, wpłać 100zł, a na Twoim koncie pojawi się 250z

Komentarze

komentarzy