40 dziennikarzy sportowych, których warto obserwować na Twitterze

Krzysztof Stanowski

W dzisiejszych czasach Twitter jest najszybszym narzędziem do przekazywania informacji i własnych opinii. Postanowiliśmy stworzyć listę dziennikarzy sportowych, których warto obserwować. Oczywiście niektóre pozycje z tej listy będą bardzo oczywiste, ale zakładamy, że jeszcze nie wszyscy odnajdują się w realiach twitterowych.

Sprawdź kody promocyjne u bukmacherów

 1. Mateusz Borek – człowiek instytucja. Komentator i twarz sportowego Polsatu. Poza sprawami związanymi z piłką nożną, pisze również o boksie i MMA. Jeden z założycieli Kanału Sportowego.
 2. Michał Pol – po zakończeniu pracy w „Przeglądzie Sportowym” związał się ze Sport Brokers. Prawdziwy guru social media wśród dziennikarzy sportowych i także jeden z założycieli Kanału Sportowego
 3. Roman Kołtoń – komentator i reporter Polsatu Sport.
 4. Krzysztof Stanowski – szef Weszło. Nie wszyscy go lubią, ale nawet jego przeciwnicy muszą go obserwować. Świetne pióro, genialne komentarze i cięte riposty. Ulubieniec Marcina Najmana, a ostatnio też Natalii Janoszek. Także jeden z założycieli Kanału Sportowego, tworzący takie programy jak: Hejtpark, Dziennikarskie zero, Stanowisko, a także Mazurek i Stanowski.
 5. Przemysław Rudzki – redaktor naczelny Przeglądu Sportowego w latach 2017 – 2019. Ekspert ligi angielskiej w Canal+.
 6. Paweł Wilkowicz – szef redakcji sportowej w Viaplay. Były dziennikarz Agory i sport.pl. Opublikował biografię Roberta Lewandowskiego „Nienasycony”.
 7. Dariusz Szpakowski – legendarny komentaro. Długo go namawiano na Twittera, ale popularny komentator TVP musiał jednak iść z duchem czasu. Co ciekawe, trolling Panu Dariuszowi nie jest obcy 😉
 8. Tomasz Smokowski – jeden z najsympatyczniejszych dziennikarzy sportowych w Polsce. Komentuje mecze w Canal+ i razem z Andrzejem Twarowskim się prowokować Pana Sławka w Lidze+ Extra. Jeden z założycieli Kanału Sportowego, ambasador Etoto i od 2022 komentator w serii gier Fifa.
 9. Andrzej Twarowski – jak już jesteśmy przy Twarowskim, to warto wspomnieć, że to kolejny debiutant na ćwierkaczu. W 2022 zmienił Canal+ na Viaplay.
 10. Rafał Stec – o piłce pisze jak nikt inny. Jest jedyny w swoim rodzaju i jego styl jest niepodrabialny. Pisze dla Gazety Wyborczej, a do tego prowadzi swojego bloga.
 11. Tomasz Ćwiąkała – były redaktor naczelny Weszło, gdzie przeprowadzał genialne wywiady. Jedno z największych, o ile nie największe objawienie nowego pokolenia dziennikarzy sportowych w Polsce. Komentator i ekspert w Canal+, a także ambasador Fortuny. Poliglota i znawca hiszpańskiej piłki.
 12. Żelisław Żyżyński – kolejna osoba, której nie da się nie lubić. Zobaczymy i usłyszymy go na antenie Canal+. Facet totalnie zarażony sportową pasja.
 13. Patryk Mirosławski – na szerokie wody wypłynął prowadząc AS-a Wywiadu w Sportklubie. Obecnie szefuje Eleven Sports i trzeba przyznać, że robi to dobrze. Zebrał fantastyczny zespół młodych ludzi, którzy są w stanie konkurować z największymi nazwiskami w tym kraju.
 14. Mateusz Święcicki – przy Ćwiąkale jest to kolejny dziennikarski talent. Pracuje w Wirtualnej Polsce i Eleven Sports. Prywatnie tworzy też kanał na YouTube 2 Angry Men. Po samych materiałach można stwierdzić, że Mateusz jest perfekcjonistą w każdym calu. Specjalista od Serie A.
 15. Robert Błoński – pisze dla Przeglądu Sportowego. Jeden z nielicznych doświadczonych dziennikarzy, który dosyć sprawnie odnajduje się w internetowych realiach.
 16. Tomasz Włodarczyk – doświadczony specjalista piłkarski, obecnie redaktor naczelny Meczyki.pl.
 17. Adam Godlewski – niegdyś zastępca redaktora naczelnego tygodnika Piłka Nożna, obecnie związany z katowickim „Sportem”.
 18. Piotr Koźmiński – współpracownik UEFA.com i były dziennikarz Super Expressu, gdzie pracował 17 lat. Obecnie związany z Wirtualną Polską. Podobno potrafi zdobyć kontakt do każdego sportowca na tej planecie 😉
 19. Krzysztof Marciniak – Canal+ Sport, wcześniej Orange Sport, Nsport i Piłka Nożna.
 20. Adam Dawidziuk – były dziennikarz Przeglądu Sportowego, obecnie Legia.net. Jeśli chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w Legii Warszawa – warto obserwować!
 21. Michał Okoński – Dziennikarz Tygodnika Powszechnego i współpracownik sport.pl
 22. Michał Zachodny – jeśli ktoś oczekuje merytorycznych komentarzy na temat piłki to na pewno warto obserwować Michała. Mało bazowania na emocjach, dużo konkretów i statystyk. Człowiek mający duże pojęcie na temat taktyki w piłce, współpracuje z Viaplay.
 23. Paweł Mogielnicki – właściciel 90minut.pl. Jeśli on czegoś nie wie – to znaczy, że nikt nie wie.
 24. Jakub Olkiewicz – pisze dla Goal.pl. Głównie tematy kibicowskie, wcześniej dziennikarz w Weszło.
 25. Michał Kołodziejczyk – były redaktor naczelny WP SportoweFakty. Obecnie dyrektor redakcji sportowej Canal+
 26. Filip Kapica – druga połowa 2AngryMen. Dziś działa nie tylko w tematach sportowych, ale mimo wszystko stara się cały czas mieć kontakt z futbolem. Znany wśród każdego fana F1.
 27. Piotr Jasiński – kiedyś w Orange Sport był reporterem na boiskach 1. ligi. Teraz pracuje przy obsłudze Ekstraklasa Live Park.
 28. Tomasz Zieliński – komentuje dla Eleven Sports. Działa aktywnie także w Sportklub.
 29. Leszek Milewski – czwarty (nie w kolejności) najbardziej rozpoznawalny pismak Weszło. Tworzy kapitalne reportaże, za które ludzie go kochają. Co ciekawe, jako jedyny nie budzi skrajnie różnych emocji. Od 2022 współpracuje z serwisem Goal.pl
 30. Piotr Stokłosa – nie wiemy, czy powinien znaleźć się w zestawieniu, ale Piotrek pisze o książkach sportowych na swoim blogu. Jedne z nielicznych, NIEZALEŻNYCH opinii. Dlatego się tu znajduje.
 31. Dominik Piechota – redaktor naczelny OleMagazyn i były dziennikarz Przeglądu Sportowego. Sympatyk Valencii, a obecnie pracuje w newonce.sport
 32. Kuba Radomski – dziennikarz Przeglądu Sportowego i Faktu. Wcześniej rozwinął dział sportu natemat.pl (do momentu, jak ten serwis dało się czytać)
 33. Kamil Gapiński – Szef sportu w Tok Fm. Komentator ręcznej w Sportklubie. W tej samej stacji ma również swój program „Cwany Gapa”. Pracuje także w Weszło
 34. Jarosław Koliński – kolejny dziennikarz Przeglądu Sportowego. Pisze o Premier League i Ekstraklasie.
 35. Piotr Dumanowski – komentator Serie A dla Eleven Sports.
 36. Samuel Szczygielski – obecnie dziennikarz Meczyki.pl, wcześniej między innymi weszło
 37. Marcin Gazda – komentator Eleven Sports (La Liga) i współpracownik Przeglądu Sportowego i Ekstraklasa.tv
 38. Aldona Marciniak – dziennikarka Viaplay. Doskonale wie jak poruszać się po paddocku F1, Interesujące wywiady z Formuły 1? Tylko u niej!
 39. Marcin Grzywacz – komentator futbolu z Wysp Brytyjskich. Pracuje dla Sportklubu i Eleven Sports.
 40. Mikołaj Sokół – specjalista i komentator Formuły 1, z jego głosem nawet procesja w Monako jest interesująca, obecnie pracuje w Viaplay.

Fot. Pressfocus

Komentarze

komentarzy