53-letni piłkarz Kazuyoshi Miura przedłużył swój kontrakt z Yokohama FC!

Z roku na rok przekracza się pewne bariery. Dotyczy to m.in. uprawiania dyscyplin sportowych. Odpowiednie treningi oraz dieta mogą znacznie przedłużyć karierę. Niekwestionowanym rekordzistą w kontekście gry w piłkę na profesjonalnym poziomie jest Kazuyoshi Miura. 53-letni Japończyk przedłużył właśnie swój kontrakt z Yokohama FC.

Ku zaskoczeniu wielu, Kazuyoshi Miura pierwsze poważne kroki w piłce nie stawiał w swojej ojczyźnie. W 1982 roku, Miura trafił do brazylijskiego Clube Atletico Juventus. Następnie Japończyk reprezentował barwy takich ekip jak Santos FC, Matsubara, Clube de Regatas Brasil czy Cortiba FC. Do Japonii Kazuyoshi Miura wrócił w 1990 roku.

Przenosiny do Europy

Cztery lata później napastnika sprowadziła Genoa. We włoskiej drużynie Kazuyoshi Miura grał tylko przez rok. Kolejny etap kariery 53-latka przypada na występy w japońskim Verdy Kawasaki. W 1999 roku, Miura po raz kolejny podjął próbę gry w Europie, podpisując kontrakt z Dinamo Zagrzeb. Ponownie nie było to udana przygoda, która zakończyła się po sześciu miesiącach.

Na przestrzeni XXI wieku, Kazuyoshi Miura reprezentował barwy m.in. Vissel Kobe czy Sydney FC. Od 2005 roku, 53-latek jest graczem Yokohama FC. W ubiegłej kampanii napastnik zagrał w czterech ligowych spotkaniach, spędzając na murawie kilkadziesiąt minut. Mimo to, piłkarz doszedł do porozumienia z klubem, by przedłużyć pobyt w zespole o rok.

W poniedziałek japońska drużyna poinformowała o nowym kontrakcie napastnika. Będzie to 36. sezon 53-latka w karierze.

Komentarze

komentarzy