Zabójcza końcówka FC Koeln. Kryzys Schalke nadal trwa!

W niedziele sześć zespołów rywalizowało w Niemczech w ramach dokończenia kolejki w Bundeslidze. Prócz potyczki Mainz z RB Lipsk, sympatycy mogli obejrzeć także starcie Schalke z Augsburgiem oraz mecz FC Koeln z Fortuną Duesseldorf.

Pierwsi na boisku w niedzielę zameldowali się gracze Schalke oraz Augsburga. Ekipa z Gelsenkirchen miała nadzieje, że uda się zmazać plamę po porażce z Borussią Dortmund w ostatniej serii gier.

Kryzys w drużynie prowadzonej przez Davida Wagnera wydaje się bardzo poważny. Ponownie zawodnicy Schalke przegrali mecz, nie zdobywając w spotkaniu bramki. Tym razem porażka wydaje się jeszcze bardziej dotkliwa. Po pierwsze zespół Wagnera rywalizował na własnym obiekcie. Po drugie, rywalem Schalke była drużyna plasująca się niżej w tabeli.

Goście do tego spotkania podchodził z serią czterech porażek z rzędu. Wydawało się zatem, że gospodarze mają idealną okazję, by wrócić na zwycięską ścieżkę.

Augsburg wywozi trzy punkty z Gelsenkirchen

Niedzielną potyczkę w najlepszy możliwy sposób rozpoczęli goście. Już w 6. minucie gola zdobył Lowen. Choć gracze Schalke w pierwszej połowie dłużej utrzymywali się przy piłce i stworzyli sobie więcej szans, do schodząc do szatni, gospodarze widzieli na tablicy wyników rezultat 0-1.

Po drugiej części meczu sytuacja Schalke nie uległa poprawie. Co więcej, zawodnicy Augsburga zdobyli jeszcze dwa gole. Najpierw do siatki trafił Sarenren-Bazee, a następnie w doliczonym czasie gry bramkę strzelił Cordova.

Postawa Schalke pozostawia wiele do życzenia. Od dziewięciu spotkań w Bundeslidze podopieczni Wagnera nie potrafią wygrać meczu. Tym samym, gracze z Gelsenkirchen mogą już zapomnieć o udziale w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie.

Zabójcza końcówka FC Koeln

Nie zabrakło emocji w ostatnim niedzielnym starciu. Fortuna Duesseldorf była na dobrej drodze, by wywieźć z Koeln cenne trzy punkty. Tuż pod koniec pierwszej połowy bramkę na 1-0 zdobył dla gości Karaman.

Gracze FC Koeln mieli dobrą okazję, by wyrównać w 59. minucie starcia. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Mark Uth. Potknięcie gospodarzy szybko wykorzystali zawodnicy Fortuny, strzelając gola na 2-0. Autorem bramki był Thommy.

Gdy wydawało się, że goście wygrają spotkanie, do głosu w końcu doszli zawodnicy z Koeln. Najpierw kontaktowe trafienie zanotował Modeste, a następnie gola, który ustalił wynik spotkania na 2-2 zdobył Cordoba.

Jedno oczko przybliżyło ekipę z Duesseldorfu do piętnastego Mainz. Nadal gracze Fortuny tracą jednak trzy oczka.

RB Lipsk rozbił w Mainz

Między spotkaniem Schalke z Augsburgiem, a FC Koeln z Fortuna Duesseldorf o trzy punkty z Mainz na wyjeździe walczyli gracze RB Lipsk. Podopieczni Nagelsmanna rozbili swoich rywali 5-0.