Aaron Mooy opuścił Brighton. Pomocnik przenosi się do Chin!

Po trzech sezonach spędzonych w Anglii, Aaron Mooy opuszcza Wyspy. Środkowy pomocnik został zawodnikiem Shanghai SIPG. Jak na razie, nie ujawniono szczegółów tego transferu.

Swoją przygodę z angielską piłką, Aaron Mooy rozpoczął w 2016 roku. Pomocnik został zawodnikiem Manchesteru City, przenosząc się do ekipy „The Citizens” z Melbourne City. W barwach klubu z Etihad Stadium, Mooy nie rozegrał ani jednego spotkania. 29-latek od razu trafił na wypożyczenie do Huddersfield, gdzie zaiiczył bardzo dobry sezon, wywalczając z drużyną awans do Premier League.

Zespół Huddersfield naturalnie chciał zatrzymać pomocnika w swoim zespole. Drużynie „The Terriers” udało się wykupić gracza za kwotę 9 milionów euro. Mooy zanotował bardzo dobry, pierwszy sezon w Premier League. Z kolei podczas kampanii 2018/2019, Huddersfield spadło z ligi.

Przeprowadzka do Brighton

Aaron nadal był wyróżniającym się graczem w szeregach zespołu. W związku z tym, piłkarza w 2019 roku sprowadziła na zasadzie wypożyczenia ekipa Brighton. Kilka miesięcy później, „Mewy” wykupiły 29-latka za około 6 milionów euro.

Przenosiny do Chin

Po zaledwie jednym sezonie, Aaron Mooy kończy przygodę z Brighton. W piątek pojawił się oficjalny komunikat w sprawie przeprowadzki pomocnika do zespołu Shanghai SIPG. Szczegóły transakcji jak na razie są nieznane.