Aaron Ramsdale został bramkarzem Arsenalu!

Piątek był bardzo pracowitym dniem dla Arsenalu. „Kanonierzy” ogłosił rano transfer Martina Odegaarda. Zespół ze stolicy Anglii zdołał poinformował dziś o jeszcze jednym wzmocnieniu. Bramkarzem londyńskiej ekipy został Aaron Ramsdale.

Pogoń Arsenalu za nowym golkiperem mogła zaskoczyć wielu kibiców. Wszystko jest jednak efektem niepewnej przyszłości Bernda Leno. Niemiecki golkiper ma ważny kontrakt do końca czerwca 2023 roku. Na ten moment nic nie wskazuje na to, by 29-latek przedłużył umowę z Arsenalem, dlatego zarząd „Kanonierów” podjął decyzję o sprowadzeniu nowego bramkarza, który byłby realną konkurencją dla Leno.

Aaron Ramsdale został bramkarzem Arsenalu

Wybór padł na Aarona Ramsdale’a, który w ubiegłej kampanii, razem z Sheffield United, spadł do Championship. Przedstawiciele Arsenalu dość długo negocjowali transfer 23-letniego bramkarza. Ostatecznie obie strony doszły do porozumienia.

Jak informowały wcześniej media, Aaron Ramsdale przeniósł się do klubu ze stolicy Anglii za kwotę 24 milionów funtów. Ta sumo może wzrosnąć do 30 milionów funtów, jeśli spełnione zostaną odpowiednie warunki bonusu.