Aaron Ramsdale zostanie w Premier League? Szykuje się duży transfer!

Piłkarze Sheffield United na koniec sezonu 2020/2021 zajęli ostatnie miejsce w Premier League i tym samym będą rywalizować na zapleczu angielskiej ekstraklasy. Być może ten los nie czeka golkipera „The Baldes” – Aarona Ramsdale’a. Według ostatnich doniesień mediów, zainteresowanie zawodnikiem wykazuje… Arsenal!

Aaron Ramsdale trafił do Sheffield United w ubiegłym roku. Zespół sprowadził angielskiego bramkarza, gdyż nie mógł ponownie wypożyczyć Deana Hendersona z Manchesteru United. Ramsdale zaliczył bardzo przeciętny sezon, tracąc aż 63 bramki w 38 meczach i notując zaledwie pięć spotkań z czystym kontem.

Ramsdale na radarze Arsenalu?

23-latek nadal ma bardzo dobrą opinię w Anglii, co potwierdza powołanie na Euro 2020, a także zainteresowanie klubu zaliczanego do drużyn z BIG6 (nie mylić z TOP6). Jak twierdzi bowiem talkSPORT, Arsenal jest w stanie wyłożyć 30 milionów funtów za golkipera „The Blades”. Z kolei The Times dodaje, iż londyński zespół musi zwiększyć swoją ofertę do 32 milionów funtów, jeśli chce sprowadzić Ramsdale’a.

Skąd w ogóle pojawiło się zainteresowanie bramkarzem ze strony „Kanonierów”? Według doniesień „The Times”, klub z Emirates Stadium obawia się, iż Bernd Leno opuści drużynę ze względu na kontrakt, który obowiązuje jeszcze przez dwa lata. Jeśli jednak niemiecki golkiper zostanie w klubie, to Ramsdale będzie walczyć z Leno o miano pierwszego bramkarza.

Komentarze

komentarzy