Abramowicz zmieni politykę wyboru trenera Chelsea? Media typują sensacyjnych kandydatów

Roman Abramowicz
Roman Abramowicz

Roman Abramowicz tego lata stanie przed trudnym zadaniem wyboru nowego trenera dla Chelsea. Rosjanin będzie musiał zdecydować, w jakim kierunku podąży jego klub i rozważyć jak najlepiej zastąpić Antonio Conte.

Do tej pory głównym faworytem do objęcia posady po włoskim menedżerze był Luis Enrique. Sukcesy w Barcelonie spowodowały, że Abramowicz mógł przychylnym okiem spojrzeć na dokonania hiszpańskiego szkoleniowca. Oprócz Enrique, sondowano także kandydatury Maxa Allegriego, Maurizio Sarriego lub Leonardo Jardima. Każdy z nich w przeszłości (oprócz Sarriego) zdobywał ważne trofea oraz posiada doświadczenie w prowadzeniu topowych zespołów. Upływający czas daje właścicielowi Chelsea pole do namysłu. Jego doradcy coraz mocniej skłaniają się ku menedżerowi, który zapewni zespołowi ofensywny styl gry wraz z wprowadzeniem zdolnej młodzieży, nie wydając przy tym zawrotnej sumy pieniędzy.

Bez wątpienia idealnym kandydatem do tej roli byłby Mauricio Pochettino. Argentyńczyk jednak nie ma zamiaru opuszczać „Spurs”. Wobec tego pod uwagę bierze się takie nazwiska jak Eusebio Di Francesco z Romy, Julian Nagelsmann z Hoffenheim oraz David Wagner z Huddersfield Town. Oczywiście ten ostatni wybór jest mało prawdopodobny, lecz w klubie istnieje poczucie, że odejście Conte musi być czasem, gdy klub przejdzie pewny wstrząs. Chelsea dłużej nie ma zamiaru gonić za rywalami, wydając setki milionów funtów (bez wcześniejszego pozyskania pieniędzy ze sprzedaży graczy), o czym przekonał się w ciągu dwóch sezonów włoski menedżer.

Nowy plan „The Blues” do bólu przypomina sezon 2011/2012, kiedy to Abramowicz zatrudniał Andre Villasa-Boasa do podobnego zadania. Teraz sprawy mają się zupełnie inaczej. W szatni nie króluje John Terry, Petr Cech, Ashley Cole, Didier Drogba i Frank Lampard, więc wejście do drużyny dla nowego menedżera będzie pod tym względem o wiele łatwiejsze.

Co ciekawe, według Matta Lawa, dziennikarza „Daily Telegraph”, Abramowicz jeszcze przed zatrudnieniem Conte rozmawiał ze swoimi doradcami o zatrudnieniu Eddiego Howe’a. Po zwolnieniu Jose Mourinho drużyna była jednak w rozsypce i Rosjanin postawił na kolejnego „przetestowanego” trenera, który zapewnił klubowi doraźny sukces.

Kluczem w całej przemianie Chelsea będzie oczywiście chłodna głowa właściciela klubu. Abramowicz idąc nowym tropem będzie musiał podjąć ryzyko i zaakceptować, że pewne zmiany mogą potrzebować czasu, aby do gabloty z trofeami trafiły kolejne pucharu. Bez tego cały ten plan będzie tylko i wyłącznie mrzonką.

Totolotek: Zarejestruj się i graj bez podatku! – KLIKNIJ W LINK I ODBIERZ BONUS!

Komentarze

komentarzy