Absurdalny mecz w lidze łotewskiej. Zespół rozpoczął spotkanie… z ośmioma zawodnikami!

Pandemia COVID-19 w znacznym stopniu wpływa na rozgrywki piłkarskie. Wiele ekip musi mierzyć się z poważnymi brakami kadrowymi. Do absurdalnej sytuacji doszło w meczu ligi łotewskiej. Zespół BFC Daugavpils z powodu pozytywnych przypadku koronawirusa wyszedł na murawę… w ośmioosobowym składzie. Spotkanie przerwano w drugiej połowie.

W czwartek na godzinę 12:00 zaplanowano starcie Valmiera – BFC Daugavpils. Gospodarze walczyli w tym sezonie o trzecie miejsce w lidze, które zagwarantowałoby im udział w kwalifikacjach do Ligi Europy. Jeszcze przed publikacją komunikatu dotyczącego problemów rywali, Valmiera była niekwestionowanym faworytem potyczki.

Zdziesiątkowany skład

Wszelkie wątpliwości rozwiano w momencie ogłoszenia składów. Ekipa gości z powodu pozytywnych przypadków koronawirusa wyszła na mecz.. w ósemkę. Zespół był całkowicie zdziesiątkowany, dlatego nikt nie mógł zastąpić nieobecnych zawodników.

Do 58. minuty potyczki gospodarze prowadzili 3:0. W tym momencie arbiter meczu przerwał spotkanie, gdyż w szeregach gości pojawiły się kontuzje u dwóch zawodników. W takim przypadku, piłkarze BFC Daugavpils nie mogli kontynuować rywalizacji. Mecz będzie oczywiście rozliczony jako walkower.