Absurdalny zakaz

Jak donosi dziennikarz portalu sport.pl Paweł Wilkowicz sędzia narodowy ma zakaz wypowiadania się pod nazwiskiem na temat kontrowersyjnych sytuacji w meczu. Tak więc od żadnego sędziego narodowego nie dowiecie się, czy Lewandowski poprawnie wykonał rzut karny w meczu z Danią. 

zakaz

Domyślamy się, że zakaz ten wprowadził przewodniczący kolegium sędziów w Polskim Związku Piłki Nożnej Zbigniew Przesmycki. Kompletnie nie rozumiemy, co kierowało Panem Zbigniewem kiedy wprowadzał to absurdalne ograniczenie, ale najwyraźniej musiał mieć słabszy dzień, a raczej fatalny. Nie owijając w bawełnę, jest to po prostu kompromitacja Przesmyckiego, jeśli to faktycznie on wprowadził zakaz, ale któż inny mógłby to zrobić?

Cały czas głowimy się nad tym, po co jest ten zakaz? Jeśli macie jakieś pomysły, to możecie oświecić nas w komentarzach, ale naprawdę tutaj potrzeba wybujałej wyobraźni. Zawsze wydawało nam się, że gdy ktoś z kompetencjami wypowie się na dany temat, to skorzystają na tym wszyscy zainteresowani. Właśnie w taki sposób najlepiej edukuje się społeczeństwo, ale zdaniem Pana Zbigniewa tak nie jest. Może tutaj chodzi o to, że PZNP nie chce sprzedawać know how? Proponujemy zatem założyć odpłatny portal, gdzie każdy za drobną opłatą będzie mógł zasięgnąć opinii sędziego narodowego w spornych sytuacjach.

Najśmieszniejsze w tej całej sytuacji jest to, że gdyby sytuacja z Lewandowskim wydarzyła się w meczu Bayern-Arsenal, to tutaj również każdy sędzia narodowy ma zakaz udzielania informacji na temat spornych sytuacji. Oczywiście na temat kontrowersyjnych sytuacji z udziałem Cristiano Ronaldo, czy Messiego również nie może się wypowiadać.

Kolejnym absurdem w tej całej sytuacji jest to, że sędzia okręgowy może do woli wypowiadać się na temat każdej sytuacji meczowej. Także sprawa mniej więcej wygląda tak, że arbiter z mniejszą renomą, doświadczeniem, a co za tym idzie wiedzą, może nas edukować, ale ten który jest najlepszy i po prostu wie więcej  już tego robić nie może, ponieważ…? Właśnie, po raz kolejny nie wiem dlaczego.

Zasięgnęliśmy również opinii na ten temat od naszego redakcyjnego Pana Sławka:

Wydaje mi się, że nie chcą się w to mieszać. Wśród sędziów jest jedna prosta zasada „Im mniej o tobie mówią, tym lepszym sędzią jesteś.” W momencie kiedy sędzia wypowie się o danej sytuacji pod nazwiskiem i napiszą o tym w paru gazetach, każdy już będzie opierał się na tym i potwierdzał to jego opinią. Pomyśl co z nim zrobią media, jeśli po jakimś czasie w identycznej sytuacji popełni błąd?

forbet728x90

Odbierz darmowe 20 zł w nowym polskim bukmacherze forBET. Graj za darmo!

Takie promocje dla Polaków nie zdarzają się często. Żeby odebrać bonus wystarczy założyć konto >>> Z TEGO LINKU <<<, uzupełnić wszystkie potrzebne dane, a bonus zostanie automatycznie dodany do konta.

Więcej informacji na temat nowego bukmachera. 

Komentarze

komentarzy