Adam Buksa w Premier League? To bardzo prawdopodobne!

Ostatnie tygodnie są dla Adama Buksy bardzo udane. 25-latek zadebiutował w dorosłej reprezentacji Polski i ma już na swoim koncie 5 bramek w 5 meczach. Napastnik New England Revolution świetnie radzi sobie w MLS, co potwierdzają statystyki. Nic dziwnego, że Polak wzbudza zainteresowanie europejskich klubów. Jak twierdzi Gianluca Di Marzio – ekspert od transferów piłkarskich, Buksa może w przyszłości trafić do Premier League.

W 2020 roku Adam Buksa opuścił Pogoń Szczecin i przeniósł się do New England Revolution. Był to całkiem trafiony ruch, gdyż w trakcie debiutanckiego sezonu, 25-latek strzelił 7 goli w 28 meczach. Obecna kampania jest dla Buksy znacznie bardziej udana. Reprezentant Polski zanotował aż 16 trafień w 30 ligowych meczach i jest na czołowym miejscu w klasyfikacji strzelców.

Adam Buksa w Premier League?

Dobra postawa na boiskach MLS sprawiła, iż Adam Buksa zadebiutował we wrześniu w kadrze Paulo Sousy. 25-letni napastnik ma już na swoim koncie 5 bramek w 5 występach. Coraz głośniej i częściej mówi się o możliwym powrocie Adam Buksy do Europy.

W rozmowie z Przeglądem Sportowym o przyszłości Adama Buksy wypowiedział się Gianluca Di Marzio, dziennikarz zajmujący się przede wszystkim transferami piłkarskimi. Włoch oznajmił, iż reprezentant Polski prędzej czy później powinien trafić do Premier League – Wiem, że Paulo Sousa bardzo go ceni i wiem, że bardzo ceni go również Leicester City. Prawdopodobnie w przyszłości będzie kolejnym reprezentantem waszego kraju w Premier League.