Adebayor ucieka do… Beninu

Emmanuel Adebayor
Emmanuel Adebayor

Jakiś czas temu pisaliśmy o coraz większych pieniądzach jakie pojawiły się w paragwajskiej piłce. M.in. dzięki nim do kraju powróciły największe gwiazdy futbolu Guarani. Poza nimi udało się także pozyskać innych znanych piłkarzy wśród, których był chociażby Emmanuel Adebayor. Togijczyk jednak w obliczu koronawirusa uciekł z Paragwaju!

Adebayor po nieco ponad miesięcznym pobycie w Asuncion wyleciał, by spędzić ten trudny czas z rodziną. Co ciekawe chciał dotrzeć do Togo, ale podróżował przez sąsiedni Benin, w którym… wraz z innymi pasażerami zostanie poddany 14-dniowej kwarantannie. Olimpia Asuncion ostrzegła zawodnika o ryzyku podróży, ale Adebayor sam podjął decyzje o wyjeździe.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Warto przypomnieć, że koronawirus to niejedyny kłopot dla Paragwaju. We wspomnianym tekście pisaliśmy – jeszcze przed światową pandemią COVID-19 – że latynoski kraj miał na przełomie 2019 i 2020 roku trudności z innym wirusem.

Podczas, gdy cały świat patrzy na miasto Wuhan i rozprzestrzeniający się koronawirus, mało kto wie, że malutki Paragwaj również ma ogromne kłopoty z zakaźnym wirusem. Na przełomie roku rozpoczęła się potężna epidemia dengi. Sytuacja jest poważna, skoro zdiagnozowano ją nawet u prezydenta Mario Abdo! Tylko w tym roku zmarło 16 osób, a ponad 4000 zostało zarażonych!

Komentarze

komentarzy