Adrian Mierzejewski został graczem Shanghai Shenhua!

Prawdziwa bomba transferowa w chińskiej lidze z udziałem Polaka. Adrian Mierzejewski został bowiem graczem Shanghai Shenhua. Polak trafił do zespołu z Szanghaju na zasadzie wypożyczenia. 

Temat przeprowadzki Adriana Mierzejewskiego do Shanghai Shenhua został już poruszony na początku roku. 34-latek miał za sobą trzymiesięczne wypożyczenie do ekipy Guangzhou City, w której zaliczył sześć występów, strzelając dwa gola oraz zaliczając cztery asysty. Mierzejewski wrócił do swojego klubu – Chongqing Lifan FC, czekając na rozwój wydarzenia.

Adrian Mierzejewski zawodnikiem Shanghai Shenua

W końcu ważny transfer stał się faktem. W niedzielę sam Adrian Mierzejewski zasugerował, iż wkrótce pojawi się oficjalny komunikat w sprawie zmiany klubu, publikując jednoznaczny tweet.

Chwilę później zespół Shanghai Shenhua potwierdził sprowadzenie polskiego zawodnika na zasadzie wypożyczenia. Dla Mierzejewskiego jest to niewątpliwy awans sportowy w chińskiej piłce. Shanghai Shenhua to zespół ze sporymi aspiracjami, który pod koniec ubiegłego roku rywalizował w azjatyckiej Lidze Mistrzów.