Adrien Rabiot rozchwytywany przez całą Europę. Imponująca kolejka po francuskiego pomocnika

Adrien Rabiot (fot. 90min)

Zawodnik, któremu wraz z końcem sezonu wygasa kontrakt często przykuwa zainteresowanie wielu europejskich klubów. W szczególności, jeśli tym piłkarzem jest Adrien Rabiot. Francuski pomocnik znajduje się na liście topowych zespołów. 

Tylko do końca czerwca 2019 roku Rabiot ma ważną umowę z Paris Saint-Germain. Oczywiście Paryżanie w letnim oknie transferowym próbowali namówić środkowego pomocnika na nowy kontrakt. Według doniesień mediów, Adrien odrzucał wszelkie propozycje klubu, pozostawiając sobie tym samym wolną rękę w zimowym oknie. To właśnie w styczniu Rabiot ma podjąć ostateczną decyzję w sprawie swojej przyszłości.

Chętnych na zawodnika PSG nie brakuje. Najgłośniej mówiło się w lecie o Barcelonie. To właśnie w sierpniu Francuz miał zamienić Paryż na Barcelonę. Ostatecznie transakcja nie została zrealizowana, a na Camp Nou przybył Arturo Vidal. Transfer Chilijczyka nie oznacza jednak, że Katalończycy odpuszczą walkę o kolejnego środkowego pomocnika. W szczególności, że w zimie Rabiot będzie mógł podpisać wstępną umowę z nowym zespołem.

„Duma Katalonii” to nie jedyna drużyna, która chętnie widziałaby Francuza w swoim zespole. Sytuację zawodnika obserwują także kluby z Premier League. Najczęściej wymienia się takie ekipy jak Liverpool czy Tottenham, ale również Maurizio Sarri chętnie współpracowałby z piłkarzem PSG. Do tak zacnego grona zainteresowanych trzeba dorzucić Juventus. „Stara Dama” interesowała się pomocnikiem w letnim oknie transferowym. Wizja projektu jaki tworzony jest w Turynie z Cristiano Ronaldo być może przekona Adriena.

Jak na całą sytuację reaguje aktualny klub piłkarza? Zarząd Paris Saint-Germain ciągle ma nadzieję, że koniec końców Rabiot podpisze nową umowę z klubem. Francuza mogą przekonać regularne występy w ekipie mistrza Francji. Jak na razie Thomas Tuchel wybiera wyjściowe jedenastki w lidze, w których zawsze od pierwszej minuty znajduje się Rabiot. Nie można zatem wykluczyć sytuacji, w której Adrien pozostanie w klubie.

Zakład bez ryzyka w Fortunie. Możesz wejść i odebrać go właśnie w tym momencie

Komentarze

komentarzy