Aleksander Buksa trafi do ligi portugalskiej?!

W związku z wygasającym kontraktem, Aleksander Buksa mógł od początku roku rozmawiać z każdym klubem. W ostatnich miesiącach młody napastnik wzbudzał zainteresowanie wielu europejskich zespołów. Według ostatnich doniesień mediów, 19-latek trafi do ligi portugalskiej, a konkretnie do FC Porto.

Sporo zamieszania wzbudziła sprawa Aleksandra Buksy w Wiśle Kraków. Zespół „Białej Gwiazdy” oskarżał młodego napastnika o złamanie obietnicy, którą złożył w momencie przedłużenia umowy w 2020 roku. Perypetie kontraktowe sprawiły, iż kibice Wisły wywiesili nawet specjalne transparenty w ośrodku treningowym klubu.

Buksa w FC Porto?

Przyszłość 19-latka w zespole była zatem przekreślona. Pozostawało pytanie, gdzie trafi Aleksander Buksa. W kontekście młodego napastnika wymieniano kilka europejskich zespołów. Jak twierdzi TuttoMercatoWeb, Aleksander Buksa trafił do FC Porto. W przeszłości portugalski klub miał w swoich szeregach wielu ciekawych napastników. W tym gronie byli m.in. Falcao, Hulk, Andre Silva czy Jackson Martinez.

Można oczywiście przypuszczać, że Aleksander Buksa nie trafi do drużyny jako główny napastnik. Jeśli 19-latek zostałby włączony do pierwszego zespołu, to Polak musiałby liczyć się ze sporą konkurencją. W zespole są m.in. Taremi, Evanilson czy Toni Martinez.

Komentarze

komentarzy