Alex Telles czeka na transfer. Do którego klubu trafi brazylijski defensor?

Alex Telles
Alex Telles

Od kilku miesięcy pod znakiem zapytania stoi przyszłość Alexa Tellesa. Brazylijczyk wyraził chęć opuszczenia FC Porto, by spróbować swoich sił w lepszych zespole oraz mocniejszej lidze. Jak na razie, żaden klub nie wykazał na tyle dużego zainteresowania 27-latkiem, by transfer obrońcy doszedł do skutku. Czy do końca letniego okna sytuacja ulegnie zmianie?

W kontekście Tellesa wymieniano kilka dużych zespołów. Jak sugerowały media, sytuację zawodnika obserwowały takie ekipy, jak Chelsea, Manchester United czy PSG. Do tej pory żadna z wymienionych drużyn nie poczyniła odpowiednich kroków, by sprowadzić Brazylijczyka do siebie.

Dwie opcje?

Omawiając ewentualny transfer Tellesa z wymienionych zespołów na pewno możemy wykreślić Chelsea. „The Blues” w trakcie letniego okna sprowadzili już lewego obrońcę. Londyńską ekipę zasilił Ben Chilwell, dlatego drużyna Franka Lamparda nie potrzebuje już zawodnika na tę pozycję.

Rosną z kolei szanse Alexa na przenosiny do Manchesteru United. Nie jest tajemnicą, iż „Czerwone Diabły” rozważają transfer lewego defensora. Jedną z opcji był Sergio Reguilon, jednakże Hiszpan trafi ostatecznie do Tottenhamu. Jak donosił dziennik A Bola, Telles został w ostatnim czasie zaoferowany Manchesterowi United, a klub Solskjaera rozważa złożenie oferty. Piłkarz Porto jest rzekomo dostępny za kwotę 20 milionów euro.

O sprowadzenie gracza może także pokusić się PSG. Wszystko za sprawą poważnej kontuzji Juana Bernata. Hiszpan najprawdopodobniej nie wróci na murawę przez pół roku. Z kolei Layvin Kurzawa został zawieszony na sześć spotkań. Tym sposobem, Thomas Tuchel może korzystać tylko z jednego, nominalnego lewego obrońcy. To 20-letni Mitchel Bakker.

Na sprzedaży Brazylijczyka bardzo zależy portugalskiej ekipie. Alex Telles ma bowiem ważną umowę tylko do końca czerwca 2021 roku.