Alexander Isak trafi do Premier League? Na horyzoncie rekordowy transfer!

Po sezonie 2020/2021, Alexander Isak był łączony z wieloma europejskimi zespołami. Reprezentant Szwecji ma za sobą bardzo przeciętną kampanię. Według ostatnich doniesień mediów, nie przeszkadza to jednak Newcastle United. Zespół z Premier League miał bowiem uzgodnić warunki transferu piłkarza Realu Sociedad za 70 milionów euro.

Isak trafił do LaLiga w lipcu 2019 roku z Borusii Dortmund, gdzie nie zdołał przebić się do pierwszego zespołu. Zawodnika sprowadził Real Sociedad, który zapłacić za reprezentanta Szwecji 15 milionów euro. Isak zanotował przeciętny sezon 2019/2020, w którym zdobył 9 bramek oraz dorzucił 1 asystę w LaLiga.

Zdecydowanie lepiej wyglądała postawa Szweda w trakcie rozgrywek 2020/2021. Mowa o 17 bramkach i 2 asystach w 34 ligowych meczach. Poprzednia kampania to najgorszy sezon w Hiszpanii. Isak strzelił zaledwie 6 goli w 32 spotkaniach LaLiga.

Alexander Isak trafi do Newcastle?

Mimo to, poważne zainteresowanie 22-latkiem od początku letniego okna transferowego wykazuje Newcastle. Jak twierdzi „El Diaro Vasco”, Isak trafi do klubu z Premier League za 70 milionów euro plus 5 milionów euro bonusów. Informację zaczynają potwierdzać inne hiszpańskie media, a także David Ornstein z „The Athletic”. Byłby to rekord transferowy Newcastle.

Komentarze

komentarzy