Alexis umoralniał chilijskie dzieci. Został zgaszony pytaniem o… Arturo Vidala

Piłkarz pół wieku temu nie miał problemu z paleniem papierosów, wizytami w barze po każdym meczu i robieniem tego, co każdy „zwykły” człowiek. Czasy się jednak zmieniły, konkurencja jest przeogromna i jeśli chcesz być na szczycie, musisz robić więcej, niż inni. Mowa nie tylko o treningu, ale i stylu życia. Dieta, siłownia, dużo snu… Nie zawsze można sobie pozwolić na typowe zachcianki i pokusy.

Wie o tym zdecydowana większość zawodników na najwyższym poziomie i ta wiedza jest coraz częściej przekazywana młodym. Zrobił to również Alexis Sanchez, który korzystając z „wakacji” (kontuzja) wybrał się do ojczyzny i spotkał z dzieciakami. Zaczęło się od mocnego uderzenia . Po jego „dobra, pytajcie o co chcecie”, Alexis usłyszał pytanie: „Czemu zerwałeś z Mayte?” (była dziewczyna).

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Potem zrobiło się nieco poważniej, a zawodnik Manchesteru United uświadamiał i umoralniał słuchaczy. Mówił o tym, że jeśli chce się zostać piłkarzem, nie można pić alkoholu, palić papierosów, a on sam trzymał się od tego z daleka. Nagle jego wypowiedź przerwał chłopiec, który najwyraźniej dobrze orientuje się w realiach chilijskiej piłki i zawodników reprezentacji. „A co z Arturo?” – wypalił.

Alexis Sanchez sprytnie i przytomnie wybrnął z sytuacji mówiąc, że Vidal jest już dorosły, a jemu chodzi o okres, kiedy jest się młodym człowiekiem. Takie spotkania to dla dzieci zawsze duże wydarzenie i fajnie, że zawodnik „Czerwonych Diabłów” dał im tę przyjemność. Mimo tego zamiast słów wielkich postaci ważniejsze są ich czyny. W przypadku Vidala „prowadzenie się” jak należy i unikanie afer, w przypadku Sancheza doskonalenie się i praca nad formą. Dobrze, żeby idol był chwalony za grę, a nie wytykany palcami, co od momentu przejścia do United stało się niemal normą…

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy