Alexis Sanchez o pierwszym treningu w Manchestrze United: Chciałem wracać do Arsenalu

Alexis Sanchez (fot. dailystar.co.uk)
Alexis Sanchez (fot. dailystar.co.uk)

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, iż Alexis Sanchez żałuje swojej przeprowadzki do Manchesteru United. Chilijczyk nie potrafił odnaleźć się na Old Trafford, zaliczając bardzo słaby okres w swojej karierze. Choć od pewnego czasu 31-latek jest zawodnikiem Interu, to ofensywny gracz postanowił opowiedzieć o swoich początkach w ekipie „Czerwonych Diabłów”.

W momencie realizacji transferu wydawało się, że Manchester United dokonuje genialnego wzmocnienia. Alexis Sanchez błyszczał na angielskich boiskach przez trzy sezony. Choć kampania 2017/2018 była w wykonaniu Chilijczyka nieco gorsza, to i tak wszyscy zgodnie przypuszczali, że Sanchez wprowadzi mnóstwo jakości w szeregi zespołu z Old Trafford.

Rzeczywistość wyglądała zupełnie inaczej. Sanchez w barwach „Czerwonych Diabłów” zdobył zaledwie 5 goli oraz zaliczył 9 asyst w 45 występach. Złośliwi podliczyli nawet, ile jedna bramka Sancheza kosztowała wielokrotnego mistrza Anglii.

Chęć powrotu

Jakiś czas temu Alexis został zawodnikiem Interu. Mediolański klub doszedł do porozumienia z Manchesterem United w sprawie przeprowadzki Chilijczyka. Sam 31-latek podpisał z kolei kontrakt do 2023 roku.

Po przenosinach, Sanchez postanowił wrócić do czasów pobytu na Old Trafford. Ofensywny gracz w specjalnym materiale wideo na swoim Instagramie opowiedział o początkach w ekipie „Czerwonych Diabłów” – Po pierwszej sesji treningowej wróciłem do domu. Zadałem pytanie swojej rodzinie i agentowi, czy nie mogę zerwać kontraktu i wrócić do Arsenalu. Śmiali się, jednakże powiedziałem, że coś mi nie pasuje i nie wygląda to dobrze.

Komentarze

komentarzy