Ambitne plany Chelsea. Klub zrealizuje dwa duże wzmocnienia?!

Trudno na ten moment prognozować, jak będzie wyglądać letnie okno transferowe. Obecna sytuacja na świecie sugeruje, iż liczba wielkich wzmocnień drastycznie spadnie. Skutki kryzysu najprawdopodobniej nie odczuje specjalnie Chelsea. Zespół „The Blues” zamierza przeprowadzić dwa duże wzmocnienia.

Spoglądając na sytuacje finansowe wszystkich ekip z Premier League, drużyna ze Stamford Bridge zapewne należy do grona klubów z najmniejszymi problemami. Spory wpływ na taki rozwój sytuacji mają poczynania (a raczej ich brak) Chelsea na rynku w ostatnich okienkach.

Jak wiadomo, „The Blues” rok temu mierzyli się z banem transferowym. Mimo zniesienia zakazu w styczniu, londyński zespół nie zrealizował żadnego wzmocnienia. Klub po zamknięciu zimowego okna dopiął natomiast transfer Hakima Ziyecha.

Ambitne plany Chelsea

Mimo tej transakcji, Chelsea powinna nadal mieć sporo środków na nowych graczy. Klub otrzymał bowiem m.in. 100 milionów euro za sprzedaż Edena Hazarda. Dodatkowo, wkrótce Atletico Madryt będzie zmuszone do zrealizowania transferu Alvaro Moraty, za którego londyńska ekipa ma otrzymać 56 milionów euro.

Według informacji „The Athletic”, Roman Abramowicz zamierza zainwestować duże pieniądze na transfery, jeżeli okażą się one sensowne. Jak donosi źródło, klub może przeprowadzić dwa duże wzmocnienia.

W kontekście ofensywnych graczy, głównymi celami klubu są Kai Havertz, Jadon Sancho, Moussa Dembele oraz Timo Werner. Zapewne Chelsea postara się sprowadzić jednego piłkarza z tej listy.

Priorytetem lewy obrońca

Frank Lampard zamierza także wzmocnić pozycję lewego obrońcy. Głównym celem szkoleniowca „The Blues” jest Ben Chilwell. Na przeszkodzie realizacji tej transakcji mogą stanąć wymagania Leicester. „Lisy” oczekują za swojego gracza 85 milionów funtów. Chelsea ma jednak nadzieję, że w wyniku kryzysu żądania będą zdecydowanie mniejsze.

Jeżeli transfer Chilwella okaże się niemożliwy, to londyńska drużyna skieruje swoją uwagę na kogoś z dwójki Telles/Tagliafico. Transfer na tę pozycję zależeć będzie i tak od sprzedaży jednego z lewych defensorów, który jest aktualnie w zespole. Zarówno Emerson, jak i Alonso wzbudzają zainteresowanie ekip z Serie A.

Komentarze

komentarzy