Ambitne plany Theo Walcotta

Theo Walcott kojarzy się kibicom piłki nożnej przede wszystkim z występów w Arsenalu. Nic dziwnego. Angielski zawodnik spędził w tym klubie prawie 12 lat. Pomimo kilkunastu rozegranych sezonów, piłkarz nie zamierza szybko kończyć kariery. 

W połowie stycznia 2018 roku, Theo Walcott po wielu latach gry, pożegnał się z „Kanonierami”, przechodząc do Evertonu. Anglik nie mógł sobie wymarzyć lepszego startu w nowym zespole. Theo strzelił bowiem dwie bramki w swoim drugim meczu dla „The Toffees”. Klub z Liverpoolu podejmował na własnym stadionie Leicester, a dzięki dwóm trafieniom zawodnika, gospodarze cieszyli się z trzech punktów.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Następne tygodnie nie były już tak udane. Choć Walcott regularnie pojawiał się w pierwszym składzie, to ofensywny piłkarz Evertonu nie mógł znaleźć drogi do bramki. Kolejne trafienie w lidze Theo zaliczył 23 kwietnia w meczu z Newcastle. Również i w tym wypadku, bramka zawodnika zagwarantowała drużynie cenne trzy punkty. Sezon 2017/2018 Walcott zakończył ze wspominanymi trzema trafienia dla Evertonu oraz z czterema bramkami dla Arsenalu (trzy w LE oraz jeden gol w Carabao Cup).

W obecnym sezonie, pozycja Anglika w klubie jest niezmienna. Rzadko zdarza się, by Theo Walcott zasiadał na ławce rezerwowych. Wyjątkiem są spotkania w Carabao Cup, gdzie Marco da Silva dawał pograć rezerwowym zawodnikom („The Toffees” odpali z tego turnieju po serii rzutów karnych).

Plany na przyszłość

Anglik w rozmowie dla jednego z programów BBC, wypowiedział się na temat swojej przyszłości i ewentualnych planach po zakończeniu kariery – Mam przed sobą sześć, może siedem lat gry. Dbam o siebie, a moje dzieci dobrze wpływają na moją zdrowotność. Nie sądzę, że po piłkarskiej karierze pójdę w stronę wielkiego szkolenia. To nie dla mnie. Lubię pracować z dziećmi, może trenowanie konkretnie młodych ludzi jest wyjściem. Nie wykluczam także pracy w telewizji. 

Jeśli Theo Walcott dotrzyma swoich słów, to Anglik skończy piłkarską karierę w wieku około 35 lat. Być może nie jest to wybitny wynik, jednakże biorąc pod uwagę fakt, że The Walcott gra na profesjonalnym poziomie od sezonu 2005/2006, to rozegranie praktycznie dwudziestu sezonów jest nie lada wyczynem.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy