Ambitny plan Artety. W ciągu trzech lat chce wygrać Ligę Mistrzów!

Ze sporym entuzjazmem sympatycy Arsenalu spoglądają na nadchodzący sezon. Od momentu, gdy zespół przejął Mikel Arteta, londyński klub spisuje się znacznie lepiej. Dodatkowo, „Kanonierzy” najprawdopodobniej sprowadzą latem kilku nowych zawodników. Do drużyny dołączył już Willian. To właśnie brazylijski gracz zdradził, iż planem Artety jest zwycięstwo w Lidze Mistrzów w ciągu najbliższych trzech lat.

Sporo zamieszania wywołała kwestia przyszłości Williana. Piłkarz mocno nalegał na nową, trzyletnią umowę od Chelsea. Ostatecznie, klub ze Stamford Bridge nie spełnił oczekiwań zawodnika, dlatego Willian przeniósł się do lokalnego rywala, podpisując kontrakt z Arsenalem.

Plan Artety

W rozmowie z „SunSport”, Willian tłumaczy, dlaczego tak mocno nalegał na tego typu umowę i wyjaśnia kulisy przeprowadzki do „Kanonierów” – Jednym z powodów, dla których chciałem podpisać kontrakt na trzy lata był plan, jaki dany zespół jest mi w stanie zaoferować.

Gdy rozmawiałem z trenerem, powiedział, że potrzebuje mnie na trzy lata. W pierwszym sezonie chce zakwalifikować się do Ligi Mistrzów, a przez trzy najbliższe lata zamierza sięgnąć po to trofeum. Właśnie to chciałem usłyszeć.

Byłem w Chelsea przez siedem lat i wygrałem wszystko, prócz LM. Mam nadzieję, że ten ruch pomoże wygrać puchar, którego nie mam w dorobku. Liczę także, że sięgnę po kolejne mistrzostwo Anglii.

Wzmocnienia Arsenalu

Już wkrótce do ekipy „Kanonierów” może dołączyć kolejny Brazylijczyk. Z londyńskim zespołem łączony jest bowiem Gabriel z Lille. Defensor zamierza podjąć decyzję w sprawie swojej przyszłości, a Arsenal jest określany największym faworytem w wyścigu o obrońcę.